м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Субсидія чи пільга: отримувачі субсидії мають право обирати

Нагадуємо, що родини мають право вибору: користуватися в неопалювальний сезон пільгою або субсидією.

Так, якщо родина має право на субсидію, однак її розмір в неопалювальний період невеликий і доцільніше сплачувати за комунальні послуги з врахуванням пільги, то необхідно  до департаменту подати заяву про припинення надання субсидії в  зв’язку з бажанням отримувати пільги. І навпаки: якщо на опалювальний період сім’ї доцільніше користуватися субсидією, то необхідно подати документи для призначення субсидії.

Як розрахувати відсоток обов’язкової плати?

  • визначити середньомісячний сукупний дохід сім’ї за період з урахуванням якого призначається житлова субсидія;
  • визначити дохід на одну особу шляхом поділу середньомісячного сукупного доходу на кількість членів домогосподарства;
  • отриманий результат поділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з 01.01.2020 – 2027,00 грн.), тобто визначити співвідношення середньодушового доходу родини до розміру прожиткового мінімуму на одну особу;
  • отриманий результат поділити на 2 (базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії), а потім помножити на 15% (базова норма плати за житлово-комунальні послуги – 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу домогосподарства), і таким чином визначити відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

 

У цьому випадку подружжю пенсіонерів вигідніше користуватися субсидією.

У даному випадку пенсіонеру краще користуватися пільгою.

Заяву про припинення житлової субсидії в зв’язку з бажанням отримувати пільги можна направити шляхом поштового відправлення на адресу департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35) або залишити в спеціальній скриньці, яка розташована при вході до адмінбудівлі департаменту (м. Суми, вул. Харківська, буд. 35).

Телефон для консультацій: 788-888 (багатоканальний).