м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Статус ВПО: відповіді на запитання

Надаємо відповіді на типові запитання при оформленні статусу ВПО та допомоги на проживання:

 Якщо в мене вже є довідка ВПО, я можу оформити виплату в Дії?

У застосунку можна отримати комплексну послугу: отримання статусу ВПО та виплати. Якщо ви вже маєте довідку ВПО, тоді для оформлення допомоги необхідно звернутись до департаменту соціального захисту населення.

Моє зареєстроване місце проживання в м. Суми, а фактично я проживав у м. Харків. Чи можу я отримати статус внутрішньо переміщеної особи за місцем реєстрації?

Так, якщо заявник зможе надати документи, які підтвердять факт його проживання в м. Харків. Це може бути довідка з місця роботи, договір оренди житла, карта харків’янина, платіжні квитанції за комунальні послуги, довідка зі школи чи садочка (для дитини) тощо.

Батьки замовили довідки ВПО через Дію, але дитину зареєструвати не змогли. Що робити?

В такому випадку необхідно звернутись до департаменту соціального захисту населення, скасувати попередні довідки і подати в паперовому варіанті заяву, вказавши при цьому всіх членів сім’ї.

Подали заяву на отримання допомоги ще в квітні, а в травні кошти так і не отримали. У чому причина?

Вся справа в тому, що на кожного заявника формується запит до інформаційно-обчислювального центру Міністерства соціальної політики України про не перебування на обліку як ВПО в інших регіонах України і допомога призначається лише після отримання відповіді на запит.

Зареєстроване місце проживання заявника в м. Суми, але 2 місяці він проживав у м. Львів. Після повернення додому хоче стати на облік як ВПО в м. Суми.

Коли людина повертається до зареєстрованого місця проживання – вона вже не є внутрішньо переміщеною особою. Винятком є громадяни, які втратили житло або їхнє житло не придатне для проживання (що підтверджено відповідним актом обстеження).

Громадянин України виїхав в евакуацію за кордон. Чи може він отримати довідку ВПО?

Внутрішньо переміщена особа – це та особа, що змінила тимчасове місце проживання в межах країни. Для українців за кордоном діють допомоги від тих держав, до яких вони переїхали.

 Телеграм – t.me/sumysoczahyst

 Фейсбук – facebook.com/sumysoczahyst