м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Співпраця з організаціями громадянського суспільства – невід’ємна складова оптимального вирішення питань соціального захисту

Співпраця з громадськими організаціями досить важлива для досягнення певної мети, вирішення конкретних завдань у сфері соціального захисту. Завдяки налагодженню партнерських відносин, об’єднанню і координації зусиль можливе досягнення спільних цілей.

Сьогодні провели робочу зустріч з активом громадських організацій, які опікуються питаннями соціального захисту громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Особливу увагу представники громадських організацій приділили питанню забезпечення санаторно-курортним лікуванням та вирішили направити колективне звернення до вищих органів державної влади щодо виділення фінансування у 2023 році для оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Враховуючи специфічність хронічних захворювань постраждалих від аварії на ЧАЕС та потребу у послугах санаторно-курортного лікування (потребують оздоровлення 153 громадянина категорії 1), це питання вимагає вирішення.

Проблема виникла у зв’язку тим, що цього року у бюджеті держави, на жаль, не передбачені кошти на фінансування санаторно-курортного лікування та виплати компенсації вартості путівки для «чорнобильців» категорії 1 (прикінцеві положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік»).

Взаємодія з організаціями громадянського суспільства надає поштовх до пошуку додаткових ресурсів і інноваційних підходів у задоволенні потреб соціально незахищених категорій мешканців громади, серед яких і громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відтак, заходи програми Сумської міської територіальної громади «Милосердя» передбачають надання додаткових соціальних гарантій для «чорнобильців» із бюджету громади. Про виконання програми детально розповіла заступник директора департаменту – начальник управління у справах осіб з інвалідністю та соціального обслуговування громадян Алла Котляр. 

Присутніх на зустрічі поінформовано про соціальні виплати з державного бюджету. Акцентовано, що державні виплати «чорнобильцям» виплачуються у повній мірі. Вже сьогодні виплачена компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІI категорії, за травень. 

Такі зустрічі лідерів громадських організацій та керівництва департаменту вже не тільки стали традицією, а й ефективним інструментом діалогу «громада-влада» для вирішення питань соціального захисту у громаді.