м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Соціальний захист на минулому тижні в цифрах

3 004 послуги надано з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії, в тому числі за телефонами мешканці громади отримали 1 865 консультацій з усіх питань соціального спрямування.

290 мешканців громади прийнято на спеціально визначених робочих місцях в Громадській приймальні департаменту (за попереднім записом); ще 83 особи спеціалістом департаменту було прийнято в управлінні «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми».

14 166 мешканцям громади в повному обсязі на 25,8 млн. гривень забезпечено виплату всіх видів державної соціальної допомоги за квітень.

1 707 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорії, перераховано щомісячну компенсацію за пільгове забезпечення продуктами харчування за березень на 466,9 тис. гривень.

5 353 особам (8,8 млн. гривень) профінансовано житлові субсидії та пільги в грошовій готівковій формі за березень поточного року. З 7 квітня СД АТ «Укрпошта» розпочато доставку коштів.

Виплата пільг та субсидій через банківські установи буде проведена після надходження відповідного фінансування з державного бюджету.

Комунальному підприємству «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян у сумі 114,1 тис. гривень.

786 одиноких мешканців громади обслуговують на дому соціальні робітники територіального центру «Берегиня».

490 осіб взяли участь в онлайн-заходах культурно-виховного спрямування, організованих для відвідувачів відділень терцентру «Берегиня»: онлайн-конкурсах, марафонах та вікторинах, майстер-класах із декоративно-ужиткового мистецтва та кулінарії, щодня в прямому ефірі проводяться заняття на факультеті «Група здоров’я», онлайн-бесіди та інформаційні хвилинки для соціальних працівників; онлайн-консультації та заняття з практичним психологом. Також проводяться онлайн-заняття на факультеті «Сучасні технології» та на факультеті «Садівництво та городництво».

100 мешканцям громади щовівторка та щочетверга здійснюється доставка безкоштовних обідів (відповідно до програми «Милосердя»).

Мешканці громади надано цільову матеріальну допомогу для проведення термінового лікування (57 тис. гривень) – на виконання програми Сумської міської ТГ «Милосердя»

300 одиноких громадян забезпечено безкоштовним хлібобулочними виробами (в рамках проєкту «Соціальний хліб»).

13 особам, які проходять гемодіаліз, щоденно надається послуга «Соціальне таксі», також 2 мешканцям громади надано допомогу в підвезенні до лікувальної установи.

161 особі надано 275 послуг у КУ «Центр учасників бойових дій» – із дотриманням усіх протиепідемічних заходів, із них послуги з масажу – 13 осіб, електролікувальні послуги – 27, бальнеологічні процедури – 7 осіб.

25 особам надано послуги відділення нічного перебування Центру реінтеграції бездомних осіб, 6 громадянам – відділення обліку бездомних осіб.

Загалом же, департамент продовжує роботу в режимі, організованому в умовах карантину: прийом громадян проводиться на спеціально визначених робочих місцях в Громадській приймальні департаменту за попереднім записом та тільки з тих питань оформлення різних видів місцевої та державної підтримки, з яких заяви для їх оформлення повинні надаватися особисто громадянином без використання засобів електронного зв’язку, пошти тощо, або громадяни не мають можливості використовувати засоби електронного зв’язку; особисті прийомі громадян з питань соціального захисту директором та заступниками директора здійснюються в рамках «прямої телефонної лінії».

З метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції переконливо просимо утриматися від візитів до департаменту без нагальної потреби, а для подачі документів скористатися поштою, електронними сервісами або спеціальною скринькою, розташованою на першому поверсі адмінбудівлі департаменту на вул. Харківська, 35.