м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Соціальний захист добровольців Сумської міської ОТГ

14 березня Україна відзначає День українського добровольця. Це особливе свято. Адже саме звичайні патріоти, які з власної ініціативи пішли на фронт російсько-української війни, зупинили просування російського агресора вглиб території нашої країни. І серед них були сумчани!

В департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради на обліку перебуває 19 членів добровольчих формувань, які брали участь у захисті незалежності та суверенітету України під час антитерористичної операції.

З метою соціальної підтримки учасників АТО, в тому числі і добровольців-захисників України, запроваджено програму Сумської міської ОТГ «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей». Згідно з Програмою на 2020 рік за рахунок коштів бюджету міської об’єднаної територіальної громади захисникам добровольчих формувань передбачено надання:

– 75% пільг на житлово-комунальні послуги – 134,5 тис. грн.;

– одноразової матеріальної допомоги – 16 тис. грн.;

– матеріальної допомоги на проведення дороговартісного лікування – 600 тис. грн.;

– щомісячної грошової допомоги на отримання транспортних послуг – 146,4 тис. грн.;

– щорічної грошової допомоги до 5 травня – 27,5 тис. грн.;

– компенсації вартості санаторно-курортного лікування – 27,9 тис. грн.;

– безоплатного харчування дітей у дошкільних закладах та загальноосвітніх навчальних закладах середньої ланки – 4,0 млн. грн;

– безкоштовних путівок до позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Сумської міської ОТГ учням закладів загальної середньої освіти та навчально-виховних комплексів – 3,5 млн. грн.

З початку поточного року було перераховано 75% пільги на житлово-комунальні послуги в сумі 36,5 тис .грн., щомісячної грошової допомоги на отримання транспортних послуг – 24,0 тис. грн.