м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Соціальні нормативи для нарахування субсидій

Діючий порядок призначення житлових субсидій передбачає їх розрахунок на соціальні нормативи, що  визначені постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

В березні 2020 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 247 «Про особливості надання житлових субсидій», згідно з якою передбачено на період карантину проводити розрахунок субсидій з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг. В серпні 2021 року внесено зміни, якими передбачено, що з 1 жовтня 2021 року субсидія на збільшенні соціальні норми призначається лише в тих регіонах, які перебуватимуть у «червоній» зоні.

Розрахунок субсидії проводився щомісяця залежно від зони карантину. Оскільки Сумська область починаючи з січня 2022 року не перебувала в «червоній» зоні, тому розрахунок субсидії мешканцям Сумської міської територіальної громади здійснюється на соціальні нормативи, затверджені постановою № 409, без застосування збільшених норм.