м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Соціальна та правова підтримка вразливих верств населення

Травень багатий не лише на сонце і квіти, а й на визначні події. Так, у травні відзначається Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю – людей, які як ніхто потребують підтримки оточуючих. Люди з обмеженими можливостями є повноцінними членами суспільства. Однак часто їх права порушуються більше, ніж права інших людей. І це не повинно залишатися без уваги, оскільки демократичне суспільство не сприймає дискримінації за будь-якими ознаками. Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради та комунальна установа «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговуання (надання соціальних послуг) «Берегиня» постійно підтримують людей з інвалідністю, сприяють більш глибокому розумінню проблем, пов’язаних із інвалідністю, і мобілізації підтримки прав, гідності і благополуччя осіб з інвалідністю.

Відділеннями денного перебування терцентру постійно проводиться робота по правовій обізнаності молоді з інвалідністю та їх батьків, постійно діє рубрика на сторінці установи у мережі Facebook «Правове виховання». Хоча ці люди обмежені фізично, але вони безмежні в своїх здібностях, талантах і прагненні до самовираження. Завдяки величезній силі духу й волі, ці люди досягають успіхів у найрізноманітніших сферах: науці, підприємницькій діяльності, художній творчості, мистецтві, спорті.

Територіальним центром здійснюється безперебійна робота щодо надання соціальних послуг, залучення спонсорської та благодійної допомоги, якою станом на 1 травня охоплено 2507 мешканців громади, з них 820 осіб з інвалідністю, в тому числі за напрямками: послуга догляду вдома – 283 особи, соціальна адаптація – 188 осіб, послуга прокату – 159 осіб, натуральна допомога (продукти харчування, підгузки) – 80 осіб, транспортна послуга – 62 особи, Університет третього віку – 48 осіб.

Для 100 осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі 65 осіб з інвалідністю, організовано щотижневі благодійні обіди за кошти бюджету Сумської міської територіальної громади (в 2021 році дана соціальна гарантія реалізовується з 23 березня).

У рамках соціальної акції «Соціальний хліб» до Великодня від ТОВ «Сумська паляниця» отримано та роздано 100 пасок особам, які потребують додаткової уваги, з них 32 особам з інвалідністю.

З травня відновлено роботу відділень денного перебування в офлайн-режимі, відновлено підвезення осіб з інвалідністю до відділень для отримання послуги соціальна адаптація. Розпочато роботу факультету «Група здоров’я» на свіжому повітрі на території озера Чеха.

7 травня юрисконсульт терцентру «Берегиня» провів онлайн-семінар для працівників центру на тему: «Зміни в трудовому законодавстві: запровадження надомної та дистанційної форми роботи, їх спільність та відмінність». Ця тема сьогодні є надзвичайно актуальною, адже робота в онлайн-режимі стає все більш популярною. Число людей, які працюють із дому, постійно росте в всьому світі. Можна не сумніватися, що з розвитком доступності Інтернету динаміка збільшення популярності віддаленої та надомної роботи буде рости глобально.

З нагоди Дня пам’яті та примирення та до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у відділеннях денного перебування були організовані та проведені святкові заходи з покладанням квітів до Меморіалу Слави. Співробітники центру привітали ветеранів війни з річницею свята.

Не обійшли увагою День матері. Відвідувачами відділень денного перебування проведені святкові заходи, відбулося онлайн-читання віршів про маму та конкурс на виготовлення вітальної листівки.

З додатковою інформацією про роботу територіального центру можна ознайомитися на сторінці установи у Facebook за посиланням: https://www.facebook.com/groups/1641683899456932