м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей: підсумки роботи за 1 квартал 2020 року

Банк даних осіб, які отримали статус учасника бойових дій під час проведення антитерористичної операції (Операції об’єднаних сил) та членів їх сімей налічує 3 393 учасників бойових дій з числа захисників України, в тому числі 87 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 96 членів сімей загиблих захисників України.

У Сумській міській ОТГ діє програма «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей», відповідно до якої надаються додаткові соціальні гарантії та пільги. На виконання заходів програми передбачено 34,2 млн. грн. (у тому числі 20,7 млн. грн. для придбання житла (розмір допомоги – 350 тис. грн.), з яких профінансовано 4,7 млн. грн.

З метою соціальної підтримки захисників України та членів їх сімей коштом бюджету Сумської об’єднаної територіальної громади надано матеріальну допомогу на 287,5 тис. гривень, з яких 115,5 тис. гривень виплачено 16 сім’ям захисників України та членам їх сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах; 32 тис. гривень – 4 захисникам України, що отримали контузію, поранення, каліцтво; 14 сім’ям загиблих захисників України виплачено допомогу на вирішення соціально-побутових питань по 10 тис. гривень (протягом року відповідну допомогу отримають ще 39 сімей).

 28 дітям загиблих захисників України щомісяця виплачується грошова допомога в розмірі 100% від прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку (238,6 тис. гривень).

5 осіб з інвалідністю внаслідок війни 1 групи (з числа захисників України) щомісяця отримують грошову допомогу в розмірі 1 200 гривень (24 тис. гривень).

Забезпечено соціальну підтримку 19 добровольців – захисників України, зокрема надано допомогу на оплату транспортних послуг (47,2 тис. гривень), виплачено допомогу до 5 травня (26,4 тис. гривень).

14 військовослужбовцям, які уклали контракт на проходження військової служби у Збройних силах України, виплачена одноразова матеріальна допомога по  3 тис. гривень (42 тис. гривень).

За рахунок коштів бюджету міської ОТГ надані додаткові пільги по оплаті за житлово-комунальні послуги 19 сім’ям (30 особам) добровольців-учасників АТО та на оплату за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, вивозу твердих побутових відходів та рідких нечистот, водопостачання та водовідведення – 69 сім’ям загиблих захисників України та 37 сім’ям захисників України та членам їх сімей. Всього на надання вищезазначених пільг профінансовано 248,2 тис. гривень.

Також, 44 сім’ям (94 особи) учасників бойових дій проведене щомісячне відшкодування вартості спожитих житлово-комунальних послуг (117,9 тис. гривень).

Виплачена разова грошова допомога 7 875 ветеранам війни, особам, на яких поширюється дії Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» на загальну суму 11 млн. гривень. Розмір відповідної допомоги визначений постановою Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 № 112:

– особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин I групи отримали по 4 120 гривень, II групи – 3 640 гривень; III групи – 3160 гривень;

– учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та колишні неповнолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також діти, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – по 1 390  гривень;

– члени сімей загиблих і дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – по 900 гривень;

– учасники війни та колишні в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особи, які були насильно вивезені на примусові роботи, діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – по 570 гривень.