м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Соціальна підтримка внутрішньо переміщених осіб в пріоритеті роботи департаменту

Навіть в період запровадження карантинних обмежень, департаментом виконуються всі завдання та функції для забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб з урахуванням прийнятих на рівні держави нормативних актів.

На сьогодні чинним законодавством передбачено вдосконалення правових відносин у багатьох сферах життєдіяльності, які зазнали змін у зв’язку із поширенням коронавірусу COVID-19.

Зокрема, на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни:

  • заборонено здійснення перевірок фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб при призначенні (відновленні) соціальних виплат;
  • доручено комісіям з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам приймати рішення про призначення (відновлення) або відмову в призначенні (відновленні) соціальних виплат, без акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Тому, щочетверга в режимі відеозв’язку проводяться засідання міської комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, на яких розглядаються пакети документів та подання щодо призначення щомісячної адресної допомоги на проживання та інших видів соціальних допомог внутрішньо переміщеним особам без складання акту обстеження по підтвердженню фактичного місця проживання такої особи.

І сьогодні, 21 травня, в День вишиванки, проведено чергове он-лайн засідання даної комісії, для розгляду на якій підготовлено пакети документів по 12 внутрішньо переміщеним особам. В результаті по всім справам комісією без складання акту обстеження прийнято позитивне рішення щодо надання відповідних виплат.

Всього з початку поточного року вже проведено 19 засідань відповідної комісії, на яких розглянуто 533 заяви внутрішньо переміщених осіб.

До речі, на обліку в департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради зареєстровані 4 530 внутрішньо переміщених осіб, які фактично проживають в територіальних межах Сумської міської ОТГ.

891 сім’я зі Сходу України та тимчасово окупованого Криму (1 576 внутрішньо переміщених осіб) отримують адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, яким з початку року виплачено на 6,4 млн. гривень.