м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Сьогодні в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми, що покликаний вкотре нагадати про необхідність об’єднання зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій із метою підвищення рівня обізнаності щодо торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці, це сучасна форма рабства. Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

В умовах російської агресії розгортаються динамічні процеси внутрішньої міграції, що призводить українців до втрати роботи. Як наслідок, все більш гостро постає проблема торгівлі людьми та все актуальніше питання попередження та уникнення потрапляння в рабство.

Наша держава вживає заходів із попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим. Відповідно до статей 14,15 та 16 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» особа, яка вважає себе постраждалою, має право звернутися до місцевих органів державної влади із заявою про встановлення відповідного статусу, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.

Статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлюється на строк до двох років. Його може бути продовжено не більш як на один рік, що є підставою для отримання одноразової матеріальної допомоги у розмірі трьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.

Протягом останніх трьох років такий статус встановлено 7 мешканцями громади.  Департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради їм було перераховано одноразову матеріальну допомогу в загальній сумі 48,2 тис. грн.

Цінність людського життя – не предмет торгівлі. Якщо за кордоном Ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

Номери Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (дзвінки на номери у межах України безкоштовні):

  • 0 800 505 501 зі стаціонарного телефону
  • 527 з мобільного Білайн, Київстар, Vodafone та lifecell