м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Сьогодні 7-ма річниця загибелі захисника України Ігоря Гольченка

14 лютого на Алеї Почесних громадян Центрального кладовища вшановували пам’ять загиблого захисника України – Ігоря Гольченка.

Народився Ігор Гольченко  16 жовтня 1996 року в Сумах. Навчався у загальноосвітній школі № 22, у 2012 році вступив до Сумського будівельного коледжу. Від самого малечку Ігор понад усе любив Україну та її історію. Обожнював читати слов’янську міфологію, філософські романи про війну, його улюблений автор – Ернест Хемінгуей. Він був по-чоловічому благородним, наполегливим, непохитним.

Тому вважаючи себе готовим віддати своє життя за рідних, за свою землю, в жовтні 2014 року добровольцем вступив до лав полку особливого призначення «Азов». Позивний «Ернест» Ігор взяв із думкою про свого улюбленого письменника-вояка. З грудня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України в районі Маріуполя. Загинув Ігор Гольченко 14 лютого 2015 року у ході Широкинської наступальної операції – важкопораненим в останню хвилину закрив собою побратима.

Указом Президента України від 25 березня 2015 року №176/2015 «За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

У вересні 2015 року нагороджений почесним знаком «Маріуполь. Відстояли-перемогли» (посмертно).

Рішенням Сумської міської ради від 29 вересня 2015 року № 4829-МР Ігорю Гольченку було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).

16 жовтня 2015 року на фасаді будівлі ЗОШ № 22 відкрито меморіальну дошку, у вересні 2017 року рішенням Сумської міської ради школі присвоєне ім’я Ігоря Гольченка.

29 грудня 2016 року в Києві, за підтримки благодійних фондів та участі громадських активістів й волонтерів, презентовано колекційні марки, створені на честь 9-ти воїнів, які загинули в боях на сході України, на одній із них зображено Ігоря Гольченка.

Слава Героям! Герої не вмирають!