м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Сьогодні 7-ма річниця вшанування пам’яті Сергія Абрютіна, загиблого захисника України

Сьогодні, 29 грудня, об 11 годні на Алеї Почесних громадян Центрального кладовища міста Суми відбудуться заходи із вшанування пам’яті загиблого захисника України Сергія Абрютіна.

Сергій Миколайович Абрютін народвся 8 квітня 1983 року в с. Ходине Глухівського району Сумської області.

Після закінчення Ходинської загальноосвітньої школи Сергій навчався у Глухівському вищому професійному училищі та здобув кваліфікацію тракториста-машиніста. Відслуживши строкову службу в армії зв’язківцем, наприкінці служби частину розформували, тому він не залишився в армії. Деякий час працював у Глухівському лісгоспі, а із 2005 році проходив службу в міліції у патрульно-постовій частині.

Сергій був високого зросту, підтягнутий, дуже добре і влучно стріляв, постійно загартовував себе, кожного ранку бігав на стадіоні «Авангард». Тому, коли у квітні 2014 року для захисту обласного центру був створений батальйон патрульної міліції особливого призначення «Суми», він свідомо пішов на службу.

Згодом Сергій був зарахований до 17-ї танкової бригади у взвод вогневої підтримки, де став другим номером розрахунку автоматичного гранатомету АГС-17. Взвод повним складом був переданий до 93-ї механізованої бригади, яку у жовтні 2014 року направили на фронт. Бійці роти прикривали Донецький аеропорт – захищали як самі термінали, так і село Піски. Загинув Сергій Абрютін 29 грудня 2014 року під час нічного штурму блокпосту поблизу с. Піски Ясинуватського району.

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно), у 2017 році Сергію Миколайовичу Абрютіну присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно). У селі Ходине Глухівського району на честь земляка відкрито меморіальну дошку.

Вічна слава Герою!