м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Сім’я – це найвище щастя, яке людина може створити сама

Немає міцніше на землі союзу, ніж щаслива і дружна сім’я. Це і початок нового життя, і продовження прекрасного роду, і шанування святості традицій.

Виконуючи повноваження у цьому напрямку департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради реалізується на території громади державна політика, зокрема, щодо встановлення статусу багатодітної сім’ї, вирішення питань щодо присвоєння почесного звання жінкам «Мати-героїня», виплати допомоги та пільг.

Відтак, департаментом обліковується 1156 багатодітних сімей, у яких виховується 2982 дитини, із них: по одній родині виховує 13, 12 та 10 дітей; 3 родини – 8 дітей; 4 родини – 7 дітей; 11 родин – 6 дітей; 39 родин – 5 дітей.

У цей нелегкий для країни час, департаментом вживаються всі можливі заходи щодо забезпечення своєчасного оформлення та виплати багатодітним сім’ям соціальних допомог, пільг та надання підтримки у вигляді гуманітарної допомоги.

Так, із загальної кількості багатодітних сімей пільгами при оплаті за житлово-комунальні послуги охоплено 331 сім’ю, безоплатним проїздом користується 1553 дитини, соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям – 106 родин, допомогою на дітей одиноким матерям – 66 жінок, допомогою при народженні дитини – 108 жінок. Щомісячну допомогу на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях, а саме: на третю і кожну наступну дитину до досягнення дитиною 6 річного віку в розмірі 1700 гривень, отримує 770 родин.

Додатково до цих видів державної соціальної підтримки, відповідно до заходів програми Сумської міської територіальної громади «Милосердя», виплачена одноразова матеріальна допомога 12 дітям з інвалідністю з багатодітних сімей, де виховується двоє та більше дітей з інвалідністю, в розмірі 100 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, в загальній сумі 30,4 тис. гривень.

Під час дії військового стану гуманітарну допомогу вже отримали понад тисячу багатодітних сімей.

15 травня відзначається Міжнародний день сім’ї. То ж, нам хочеться побажати: нехай сім’я завжди буде міцною скелею, захистом від негараздів і розрадою в неприємностях, нехай діти ростуть щасливими та у мирній країні!