м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Сім’я – найцінніший скарб для кожного

15 травня в Україні знаменна дата – Міжнародний день сім’ї. Традиційно це свято наступає після Дня матері, яке ми вже відзначили 10 травня. Обидва ці свята найбільш зворушливі для кожного серця, тому що кожен з нас із дитинства несе в душі єдиний неповторний образ своєї мами, а щасливі діти ростуть тільки в дружній сім’ї.

Головним пріоритетом сімейної та демографічної політики в державі є подолання кризових явищ, досягнення сталого демографічного розвитку, докорінно якісна зміна ціннісних орієнтирів, створення умов для утвердження в суспільстві духовно і фізично здорової, матеріально забезпеченої, соціально благополучної сім’ї.

У Сумській міській ОТГ проживає 1180 багатодітних сімей (у яких виховується 3800 дітей), із них: 2 родини виховують 9 та 8 дітей, 6 родин – 7 дітей, 8 родин – 6 дітей, у 54 родинах виховується по 5 дітей. Почесне звання України «Мати-героїня» носить 171 жінка.

Департамент соціального захисту населення забезпечує встановлення статусу та видачу посвідчень батькам та дітям із багатодітних сімей, проводить виплати державних соціальних допомог, пільг. На цей час 388 багатодітних сімей отримують різні види державної допомоги (соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям – 205, допомога одиноким матерям – 87, при народженні дитини – 96).

Із квітня 2019 року проводиться виплата державної допомоги на дітей, що виховуються у багатодітних сім’ях, яка призначається на третю і кожну наступну дитину, та виплачується щомісяця до досягнення дитиною 6-річного віку. Для отримання допомоги у 2019 році звернулися 754 сімей, виплачено допомогу на 13 млн. гривень. У 2020 році таку виплату призначено 758 особам на 7,7 млн. гривень.

Пільгами при оплаті за житлово-комунальні послуги скористалася 361 багатодітна сім’я, безоплатним проїздом – 1236 дітей.

Протягом 2019 року видано 887 посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, з них 227 посвідчень батькам, 660 – для дітей. У поточному році видано майже 100 документів, що підтверджують відповідний статус.

Фахівцями департаменту багатодітним сім’ям надаються консультації щодо порядку представлення до присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» жінок, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей в сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. Протягом 2019 року підготовлено 4 клопотання щодо присвоєння почесного звання, з них – 2 жінкам за материнську самовідданість присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Цього річ двом матерям вручені нагрудні знаки та посвідчення до почесного звання «Мати-героїня». Всім жінкам, що були відзначені почесним званням, виплачено одноразові винагороди на загальну суму 19 210 грн.

Сьогодні  міська влада продовжує робити суттєві кроки в напрямку соціального захисту сімей, вживаються заходи, направлені на всебічну та комплексну підтримку сімей. Зокрема, відповідно до програми міської ОТГ «Милосердя» проводиться виплата одноразової матеріальної допомоги дітям із багатодітних сімей, де виховується двоє та більше дітей з інвалідністю, та дітям з багатодітних сімей, які вступають до закладів вищої освіти. Діти віком до 14 років із багатодітних сімей, де виховується четверо та більше дітей, забезпечуються новорічними подарунками.

Не дивлячись на допомогу як з боку держави так і місцевих органів влади, не кожен громадянин зважиться мати трьох і більше дітей. Але ті, хто їх має, попри нелегкі будні, вбачають у дітях своє натхнення і відраду, велику радість, яка пов’язана з багатьма клопотами. Адже справжня цінність у житті – це рідні і близькі люди.

Яскравим прикладом сім’ї, де створюються усі умови для повноцінного виховання та щасливого життя дітей, є багатодітна родина Оксани Миколаївни та Андрія Володимировича Катрич, які виховують шестеро дітей. Власним прикладом батьки утверджують у своїх дітях кращі риси людяності й добра, виховують їх так, щоб вони жили гідно серед людей і творили добро. Так, найстарша донька в родині Маргарита на сьогоднішній день працює лікарем-інтерном у Сумській обласній лікарні, перебуваючи на передньому краї боротьби з пандемією, захисті здоров’я та життя людей.

Незважаючи на те, що в батьків багато турбот пов’язаних з повсякденним життям такої великої родини, вистачає часу для спілкування, творчості та спільних захоплень, серед яких музика, література, кінний спорт та багато іншого.

Указом Президента України  від 11.05.2018 №121/2018 Катрич Оксані Миколаївні було присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».

Вітаємо з Днем сім’ї та бажаємо взаєморозуміння, щастя, втілення планів і безлічі цікавих занять. Нехай сім’я завжди буде Божою скелею, захистом від негараздів і розрадою в неприємності. Любові, краси, доброго майбутнього, достатку і спільного розвитку!