м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Щотижневі підсумки роботи в галузі соціального захисту

Під час апаратної наради при міському голові директор департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік розповіла про роботу минулого тижня. Під час виступу директор звернула увагу, що установа продовжує роботу в режимі, організованому в умовах карантину: особисті прийоми громадян не проводяться, документи приймаються за допомогою пошти або через електронні сервіси, надання окремих соціальних послуг, які потребують виключно особистої присутності заявників, проводиться з дотриманням заходів безпеки.

До того ж, мешканці Сумської міської ОТГ мають можливість залишати письмові звернення, заяви, документи тощо в спеціальних скриньках, розташованих при вході в адміністративну будівлю № 35 по вулиці Харківська (з 17 березня мешканцями було залишено в даних скриньках 4 735 пакетів документів, із яких протягом минулого тижня – 724). Основні питання стосувалися оформлення державних соціальних допомог та субсидій (3 769), надання пільг (439), матеріальної допомоги (197), інші питання соціального захисту (330).

Консультування громадян проводиться в більшості через засоби телефонного зв’язку (за тиждень надійшло 1022 звернення через багатоканальний номер 788-888 та мобільний номер 050-407-81-99), а в разі необхідності на запитання відправляються письмові відповіді.

Минулого тижня автоматично розраховано розмір житлової субсидії на неопалювальний період та нараховані пільги на оплату за житлово-комунальних послуг за травень. Загальна потреба в коштах на виплату субсидій та пільг складає 9,7 млн. грн., із них субсидії нараховано 15 078 домогосподарствам на 5,6 млн грн., пільги – 12 971 особі на 4,1 млн гривень. За травень отримають субсидію готівкою 3 262 представника домогосподарства через відділення АТ «Укрпошта» (1,1 млн грн.), 11 779 домогосподарств – грошовим переказом через банківські установи (4,5 млн грн.), пільги ж готівкою отримають 3 653 пільговики на суму 1,6 млн гривень. У безготівковій формі субсидія буде перерахована 37 домогосподарствам (13,9 тис. грн.), пільги – 9 318 громадянам (2,5 млн гривень).

На контролі знаходяться справи, по яких отримано інформацію щодо наявності боргів за ЖКП у розмірі, більше ніж 340 гривень протягом трьох місяців. У разі надання підтверджуючих документів про оплату боргу, таким домогосподарствам субсидію буде нараховано з травня поточного року.

По тим домогосподарствам, у складі яких є пільгові категорії громадян, та по яким житлова субсидія на неопалювальний період розрахована в нульовому розмірі, автоматично нараховано за травень пільгу при оплаті за житлово-комунальні послуги. Відтак, кількість отримувачів пільг у порівнянні з квітнем збільшилась на 1 300 осіб: 12 971 пільговик у травні проти 11 677 пільговиків в квітні.

Триває робота в напрямку призначення допомоги фізичним особам-підприємцям, які мають дітей віком до 10-ти років (нараховано вже 546 особам, опрацьовується понад 200 нових звернень на отримання допомоги). Після надходження фінансування кошти призначених допомог будуть зараховані на банківські рахунки отримувачів.

Також, департаментом за звітний період було профінансовано:

– 6 вищих навчальних закладів для забезпечення проведення виплати 716 студентам, яким призначено соціальну стипендію за травень 2020 року, на суму 1 197,1 тис. гривень (всього з початку року – на суму 6 244,4 тис. гривень).

– надавачів послуг та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (за рахунок коштів Сумської міської ОТГ) для відшкодування витрат за квітень 2020 року за надані пільги на оплату житлово-комунальних послуг окремим громадянам, пільги яким встановлені рішенням Сумської міської ради, на загальну суму 191 тис. гривень.

Проводилася робота по організації виконання програм Сумської міської ОТГ «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей»:

  • надано одноразову матеріальну допомогу до Міжнародного дня захисту дітей в розмірі 400 гривень 125 сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю (підгрупи А);
  • проведено відшкодування вартості спожитих житлово-комунальних послуг за квітень 2020 року 39 сім’ям учасників бойових дій, які фактично проживають за адресою: м. Суми, вул. Г. Кондратьєва, 165 на загальну суму 17,5 тис. гривень.
  • двом учасникам антитерористичної операції, які були включені до списку, затвердженого рішенням Сумської міської ради в 2019 році, перераховано по 350 тис. гривень для придбання житла;
  • членам сімей трьох мешканців Сумської міської ОТГ, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» посмертно, перераховано одноразову грошову винагороду в розмірі 105 тис. 100 гривень;
  • комунальному підприємству «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян в сумі 179,7 тис. гривень.

Робота департаменту проводилася за всіма напрямками, покладені функції та обов’язки виконуються на належному рівні для підтримки соціальної стабільності мешканців Сумської міської ОТГ.