м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Щотижневі підсумки роботи департаменту

Кожного дня департамент відвідують сотні громадян, яким надаються консультації, приймаються документи, проводиться роз’яснювальна робота з різних питань соціального захисту населення.

Минулого тижня 5 тисяч осіб звернулося до департаменту з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної та матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії, із них тільки з питань субсидій більше 2 тисяч мешканців міста відвідало департамент.

Видано 1 300 талонів-направлення на прийом до спеціалістів.

Проведено нарахування житлової субсидії та пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги за жовтень 2019 року.

Так, загальна потреба в коштах на виплату субсидій та пільг становить майже 21 млн. грн., з них субсидії нараховано 20 тисячам домогосподарств майже на 14 млн. грн., пільги – 11,5 тисяч осіб на 7 млн. грн.

Отже, за жовтень 2019 року отримають субсидію готівкою

  • через відділення АТ «Укрпошта» – 3 627 представників домогосподарств;
  • грошовим переказом через банк – 16 148 представників домогосподарств.

В безготівковій формі субсидія буде перерахована 237 домогосподарствам.

Пільги за жовтень 2019 року готівкою отримають грошовим переказом 224 пільговики та в безготівковій формі 11 245 громадян.

47 внутрішньо переміщеним особам перераховано щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, по додатковим відомостям жовтня 2019 року на загальну суму 45,7 тис. грн.

На виконання міської програми «Місто Суми – територія добра та милосердя»:

  • 69 сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, надано матеріальну допомогу на загальну суму 284,2 тис. грн.;
  • для проведення невідкладного лікування дитини коштом міського бюджету надано цільову матеріальну допомогу на 80 тис. грн;
  • 4 сім’ям, в яких виховуються діти, хворі на онкологічні захворювання, виплачено матеріальну допомогу для придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення на 125 тис. грн;
  • 14 військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом у Збройних силах України, виплачено одноразову матеріальну допомогу в розмірі 3 тисячі гривень.

На виконання міської програми «Соціальна підтримка учасників антитерористичної операції та членів їх сімей»:

  • двом учасникам АТО, які отримали захворювання під час участі в АТО, надано одноразову матеріальну допомогу в розмірі 8 тисяч гривень;
  • 50 сім’ям учасників бойових дій, які фактично проживають за адресою: м.Суми, вул.Г. Кондратьєва, 165 проведено відшкодування вартості спожитих житлово-комунальних послуг за вересень 2019 року на суму 9 тис. грн;
  • проведено відшкодування витрат на проїзд залізничним транспортом 6 членам сімей загиблих учасників АТО.

На засіданні міської комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам по 43 справам прийнято позитивні рішення щодо надання соціальних виплат.

Протягом звітного періоду укладено 14 договорів для забезпечення 174 осіб з інвалідністю засобами реабілітації на майже 700 тис. грн.

Також на минулому тижні проведено 6 зустрічей представників департаменту на віддалених робочих місцях і надано роз’яснення з таких питань як умови призначення житлової субсидії та пільги в грошовій формі, санаторно-курортне лікування, регулювання соціально-трудових відносин та зміни в законодавстві.

До відома мешканців міста: наступний прийом «мобільного соціального офісу» пройде 8 листопада 2019 року з 10.00 до 12.00 по вул. Іллінська 49 у приміщенні ПАТ «Державний ощадний банк України».