м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Щотижнева апаратна нарада при міському голові: про підсумки роботи департаменту соціального захисту населення

07 жовтня на черговій апаратній нараді при міському голові директор департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради Тетяна Масік поінформувала міського голову про стан соціального забезпечення в місті за минулий тиждень.

Зокрема зазначено, що на минулому тижні до департаменту з різних питань соціального захисту звернулося майже 4 тис. осіб.

Сформовані та відправлені до Міністерства соціальної політики України реєстри одержувачів житлової субсидії в готівковій та безготівковій формі за вересень на загальну суму 3 197,7 тис. гривень. Відтак, 8 308 представників домогосподарств отримають субсидії в готівковій формі разом з пенсією, а 3 441 – грошовим переказом через АТ «Ощадбанк».

У безготівковій формі субсидія призначена 216 домогосподарствам (отримувачі субсидії, які надали підтверджуючі документи про погашення заборгованості в сумі, яка перевищувала 340 грн., та які звернулися за призначенням житлової субсидії вперше) на 62,6 тис. гривень.

Як доповіла Тетяна Масік на обліку в департаменті станом на 03 жовтня перебувають 28 377 домогосподарств, які отримують житлову субсидію, але із них 17 933 домогосподарства обліковуються з нульовим розміром субсидії в неопалювальний період.

Також директор департаменту поінформувала щодо питань фінансування надавачам житлово-комунальних послуг. На минулому тижні департаментом проведено фінансування підприємств, що обслуговують житло, організацій-надавачів комунальних послуг та ОСББ за надані населенню пільги в липні-серпні 2019 року в загальній сумі 3 528,7 тис. грн.

На минулому тижні завершено виплату одноразової матеріальної допомоги Почесним донорам України, яка виплачується відповідно до міської програми «Місто Суми – територія добра та милосердя» в розмірі 850 гривень (перераховані кошти – 26 мешканцям міста). Наразі таку допомогу надано вже 726 Почесним донорам на суму 617,1 тис. грн.

Відбулися планові засідання комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та комісії з питань пов’язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, під час яких було розглянуто багато важливих питань.

Зокрема, було розглянуто 43 справи внутрішньо переміщених осіб та 72 справи одержання житлової субсидії, по яким комісією прийнято позитивне рішення щодо надання соціальних виплат.

В результаті розгляду позитивно вирішені питання по всім справам внутрішньо переміщених осіб та по 56 справам отримувачів житлової субсидії.

Крім того, надано дозвіл на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї з урахуванням виняткових обставин, які склалися в родині, та по 6 пільговикам прийнято рішення про надання пільг за фактичним місцем проживання, а не за місцем реєстрації, із яких 4 учасники бойових дій з числа учасників антитерористичної операції.

Як підсумок, ситуація щодо соціального забезпечення в м. Суми стабільна.