м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Щодо виплати компенсації витрат власникам житла, які безкоштовно прихистили у себе вдома внутрішньо переміщених осіб

На даний час департаментом активно проводиться робота по оформленню документів для виплати компенсації витрат власникам житла, які безкоштовно прихистили у себе вдома внутрішньо переміщених осіб із постраждалих від війни регіонів.

Прийняті документи на призначення компенсації від 278 власників житла. За червень компенсацію призначено 122 власникам житла за розміщення 291 внутрішньо переміщеної особи, за липень – 186 власникам житла за розміщення 453 ВПО. До 5 вересня приймалися документи за серпень, які на разі опрацьовуються.

Інформуємо мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб, що відповідно до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану, затвердженого ПКМУ від 19.03.2022 № 333, протягом п’яти робочих днів з дня, що настає за днем отримання заяви, уповноважені особи, а це – державні соціальні інспектори департаменту, проводять перевірку наведених у заяві відомостей із відвідуванням (у разі потреби) місця розміщення ВПО.

Це проводиться з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, паперових та електронних документів, що посвідчують особу, а також свідоцтва про народження ВПО, довідки про взяття на облік ВПО, документів, що підтверджують приналежність до вразливих груп населення або їх соціальний статус.

У разі коли за результатами перевірки встановлюється факт надання у заяві недостовірної інформації, приймається рішення про відмову у виплаті компенсації.

Державними соціальними інспекторами департаменту вже здійснено 581 перевірку місця розміщення ВПО. Під час проведення перевірок встановлено 7 випадків не підтвердження факту розміщення внутрішньо переміщених осіб, що свідчить про надання недостовірної інформації.

Тож, щоб уникнути випадків відмови у виплаті компенсації,  звертаємо увагу власників житла на достовірності поданої інформації, а внутрішньо переміщеним особам на наданні якнайшвидшої можливості державним соціальним інспекторам провести перевірку за місцем їх проживання.