м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Щодо оздоровлення дітей пільгової категорії громадян в дитячих центра «Артек» та «Молода гвардія»

З 01 січня 2019 року повноваження по відбору дітей, яких направлятимуть на оздоровлення і відпочинок до дитячих центрів «Артек» (м. Київ, Пуща-Водиця) і «Молода гвардія» (м. Одеса), передано департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради.

Хто має право ?

Окрім безоплатних путівок для певних категорій дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки (сироти та позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, діти, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій або від нещасних випадків на виробництві, та інші) путівки може бути надано із частковою оплатою в розмірі від 20% до 50% вартості, талановитим та обдарованим дітям або членам дитячих творчих колективів і спортивних команд – переможцям олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад. Розмір доплати буде залежати від рівня заходу: міжнародні, всеукраїнські, обласні чи міські. Крім того, з частковою оплатою в розмірі 20% вартості надаються путівки дітям учасників бойових дій, 30% – дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи.

Дитина має право на забезпечення путівкою до зазначених дитячих закладів оздоровлення та відпочинку один раз на рік за умови, що пільгова путівка не надавалась їй у поточному році за рахунок коштів місцевих бюджетів. При цьому, путівкою до одного й того самого дитячого центру дитина забезпечується один раз на два роки.

Куди звертатися ?

З метою отримання дитиною пільгової категорії відповідної путівки, її батькам або особам, що їх замінюють, необхідно заповнити бланк заяви в управлінні «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» (м. Суми, вул. Горького, 21). При поданні заяви пред’являється паспорт особи, яка звертається, та документ, що підтверджує належність дитини до пільгової категорії.

Департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради ці заяви буде опрацьовано, складено списки таких дітей та при надходженні розподілу путівок їх буде запропоновано батькам (особам, які їх замінюють), сформовано пакети документів та внесено відповідні пропозиції Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.