м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Щодо оздоровлення дітей пільгових категорій у дитячих центрах «Артек» і «Молода гвардія»

З початку цього року департаментом здійснюється організація направлення дітей пільгових категорій на оздоровлення і відпочинок до дитячих центрів «Артек» (м. Київ, Пуща-Водиця) і «Молода гвардія» (м. Одеса). Порядок направлення дітей на оздоровлення та відпочинок до цих дитячих центрів затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 27 червня 2018 року № 938.

Путівки надаються на безоплатній основі або з частковою оплатою. Безоплатні путівки надаються дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, насамперед, це:

  • діти-сироти та позбавлені батьківського піклування;
  • діти, один із батьків яких загинув в АТО, під час бойових дій чи збройних конфліктів, масових акцій громадянського протесту, від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;
  • діти з інвалідністю;
  • діти з багатодітних та малозабезпечених сімей та ті, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Окрім безоплатних, путівки може бути надано із частковою оплатою у розмірі 20, 30 та 50 відсотків від вартості:

  • талановитим та обдарованим дітям – переможцям олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань (розмір оплати залежить від рівня заходу: міжнародні, всеукраїнські, обласні чи міські);
  • з 20 відсотковою оплатою вартості надаються путівки дітям учасників бойових дій;
  • 30 відсотковою оплатою вартості – дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи.

З метою отримання дитиною пільгової категорії відповідної путівки, її батькам або особам, що їх замінюють, необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг у м. Суми (вул. Горького, 21). При заповненні в Центрі бланку заяви пред’являється паспорт особи, яка звертається, та документ, що підтверджує належність дитини до пільгової категорії.

Заяви опрацьовуються департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради, складаються списки дітей, що мають право на отримання пільгових путівок, формуються пакети документів та вносяться пропозиції до департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації.

З початку 2019 року на оздоровлення та відпочинок до дитячих центрів «Артек» і «Молода гвардія» направлено 55 дітей, з них 43 отримали безкоштовні путівки, 7 – з частковою доплатою 20%, 2 – 30%, 3 – 50%.

Діти, направлені на оздоровлення та відпочинок забезпечуються п’ятиразовим харчуванням, беруть участь у виховних, патріотичних, оздоровчих, розважально-ігрових програмах, екскурсіях, змаганнях, фестивалях, набувають досвіду громадської діяльності та спілкування з однолітками із різних адміністративно-територіальних одиниць України.

Слід звернути увагу, що функції по організації направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до інших дитячих оздоровчих закладів залишаються у відділі молоді та спорту Сумської міської ради.