м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Що обрати: субсидія чи пільга в опалювальний сезон?

Мешканці Сумської міської територіальної громади, які користуються пільгою, мають право вибору: користуватися в опалювальний сезон пільгою або субсидією.

Якщо на неопалювальний період отримувач субсидії виявив бажання отримувати пільги, субсидія була припинена за його заявою.

Тож, якщо в опалювальний сезон, на думку сім’ї, доцільніше користуватися житловою субсидією, то отримувачу субсидії необхідно подати заяву для призначення субсидії (адже її надання припинено!), оскільки одночасно пільги та житлові субсидії не призначаються.

Як розрахувати відсоток обов’язкової плати?

  • визначити середньомісячний сукупний дохід сім’ї за період із урахуванням якого призначається житлова субсидія;
  • визначити дохід на одну особу шляхом поділу середньомісячного сукупного доходу на кількість членів домогосподарства;
  • отриманий результат поділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з 01.01.2020 – 2027,00 грн.), тобто визначити співвідношення середньодушового доходу родини до розміру прожиткового мінімуму на одну особу;
  • отриманий результат поділити на 2 (базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії), а потім помножити на 15% (базова норма плати за житлово-комунальні послуги – 15% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства) і таким чином визначити відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

Нагадуємо, що в умовах карантину департамент соціального захисту населення Сумської міської ради продовжує роботу в обмеженому режимі.

Прийом документів для оформлення усіх видів соціальної допомоги припинено з 8 жовтня по 22 жовтня 2020 року.

Заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати можна надіслати поштою на адресу: 40035, м. Суми, вул. Харківська, 35, або скористатися онлайн-сервісами на сайті Мінсоцполітики.

При виникненні питань при заповненні бланків документів слід скористатись зразками за посиланням: https://dszn.smr.gov.ua/blanki-zayavi-ta-deklaratsiyi-dlya-sotsialnoyi-dopomogi/.

Детальну інформацію можна отримати за багатоканальним номером   788-888 та за додатковими телефонами: 787-122, 787-123, 050-407-81-99.