м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Серцем покликані до милосердя. 5 грудня – Міжнародний день волонтера

У всьому світі 5 грудня святкують Міжнародний день волонтера. Свято було засноване ще в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН.

«Любити і допомагати» – девіз усіх тих, хто не може залишатися осторонь людей, які потребують підтримки та участі. А також – турботи, самовідданості та доброти. Саме ці почуття, які неможливо виховати ніякими інструкціями і законами, притаманні волонтерам.

В останні роки волонтерських рух в Україні знаходиться на піку свого розвитку. На жаль, посприяли цьому події останніх років, які призвели до значного погіршення умов життя багатьох верств населення. Тому потреба в ефективній роботі системи соціального захисту постає сьогодні як ніколи актуальною. І один із важливих напрямків соціальної допомоги – це участь добровольців у наданні соціальних послуг тим, хто їх потребує. Кожен небайдужий може долучитися до соціального волонтерства. Наприклад, відвідувати хворих у лікарнях, доставляти продукти людям, що з тих чи інших причин не можуть виходити з будинку, допомагати соціально-вразливим верствам населення: малозабезпеченим чи багатодітним родинам, тим, хто опинився у складних життєвих обставинах, одиноким матерям тощо.

І департамент соціального захисту населення завжди відкритий до діалогу та співпраці з волонтерами і волонтерськими організаціями для забезпечення потреб нужденних мешканців територіальної громади. До цієї справи активно долучаються представники відповідального бізнесу, депутатський корпус та небайдужі мешканці. Адже волонтерський рух в Україні, зокрема й у нашій громаді, набув досить важливого значення, а єднання – це запорука успіху. Саме завдяки старанням і зусиллям волонтерів десятки тисяч мешканців громади отримують таку необхідну їм допомогу. Це дійсно люди з великим серцем, безкорисливі та добрі, готові простягнути руку допомоги та не залишити в біді тих, кому погано.

Звісно ж, волонтерство – це не робота в звичному розумінні цього слова. Це на 100% покликання. Це образ життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, співпричетність і співпереживання – це те, що веде волонтерів уперед. Найголовніше – не ставити собі обмежень. Будь-яка допомога важлива, тому варто робити те, що можете і хочете саме зараз, не чекаючи кращого часу чи ідеальних можливостей.