м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Санаторно-курортне оздоровлення осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 1 категорії

Пріоритет державної політики щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, – домогтися комплексного, ефективного санаторно-курортного лікування та оздоровлення постраждалих осіб.

Так, в межах наданих повноважень, департаментом здійснюється відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 1 категорії, шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі тристоронньої угоди (громадянин – орган соціального захисту населення – санаторій). А відбувається процедура за наступним алгоритмом:

– громадянин, який перебуває на обліку з питання забезпечення путівкою, може самостійно обрати санаторій для оздоровлення, звернувшись до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації

– орган соціального захисту перевіряє заклад на відповідність встановленим вимогам

– укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

При цьому гранична вартість путівки визначається Міністерством соціальної політики України за погодженням з Міністерством фінансів України. На 2020 рік гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 1 категорії становить 7700,00 грн. (без ПДВ).

Оздоровлення «чорнобильців» 1 категорії у поточному році проводиться відповідно до передбачених для департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради коштів в межах середньої вартості путівки з урахуванням черговості згідно з датою взяття на облік.

Для того, щоб отримати послугу з санаторно-курортного лікування необхідно виконати ряд вимог:

 • Особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 1 категорії, повинні стати на облік із питання забезпечення санаторно-курортним лікуванням шляхом подання до департаменту заповненої заяви  разом з документами:
 • медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о
 • копія паспорту
 • копія посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 особи, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС.

До відому! На період застосування карантинних заходів призупинено отримання послуг санаторно-курортного лікування, але департамент в дистанційному режимі працює з закладами оздоровлення щодо організаційної роботи з відновлення надання вищезазначених послуг. Після закінчення карантину громадянам, які перебувають на обліку й виявили бажання в цьому році відвідати оздоровчі санаторії, буде додатково повідомлено про можливість та терміни отримання санаторно-курортних послуг.

Необхідно відмітити, що департаментом постійно проводиться робота із санаторно-курортними закладами (нині із 41 закладом) щодо успішного оздоровлення осіб, що постраждали на Чорнобильській аварії 1 категорії.

При виборі оздоровчого закладу найбільшою популярністю користуються:

 • санаторій «Токарі» Сумської області;
 • санаторій «ім. Пирогова» Одеської області;
 • санаторій «Карпати» Закарпатська область;
 • санаторій «Роща» Харківська область;
 • санаторій «ім. Горького» Одеської області;
 • санаторії ТОВ «Українська готельна група» Львівської області;
 • санаторій «Оризонт» (Одеська область).

На сьогодні документи до департаменту можна подати наступним чином:

 • надіслати поштою (за адресою 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35)
 • залишити у скриньці для прийому документів, що розташована при вході до адміністративної будівлі департаменту за адресою вул. Харківська, буд. 35.

З метою оперативного вирішення проблемних питань громадян в умовах надзвичайної ситуації, пов’язаної з епідемією та карантином, продовжується робота щодо консультування громадян за багатоканальним номером телефону 788-888. До того ж, викласти зміст питання, що цікавить, можливо у повідомленні Messenger на сторінці «Соціальних захист міста Суми» в соціальній мережі «Facebook».

Разом з цим просимо громадян не наражатися на небезпеку, за можливості залишатися вдома, мінімізувати потребу відвідувати місця великого скупчення людей.