м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Санаторно-курортне оздоровлення осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, є одним із пріоритетних завдань департаменту соціального захисту.

Для санаторно-курортного лікування «чорнобильців» департаменту на 2021 рік з державного бюджету передбачено 1 198 106 гривень. Враховуючи, що гранична вартість путівки на одну особу становить 8 262 гривні, цьогоріч послуги з санаторно-курортного лікування отримають 145 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1). Всього ж на обліку щодо санаторно-курортного лікування в департаменті перебуває 184 особи.

Наразі з «чорнобильцями», які перебувають на обліку, департаментом опрацьовується питання вибору ними санаторно-курортного закладу та терміну отримання послуг із лікування. 49 громадян уже визначились, і з травня вони будуть направлятися на оздоровлення до санаторно-курортних закладів України.

Для взяття на облік щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1), до департаменту мають подати:

– заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

– довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

– копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

– копію паспорта.

У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, громадянин (крім осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції) додатково подає видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.

Довідково: в 2020 році послуги з санаторно-курортного лікування отримали 87 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 050-407-83-84 та 787-141.