м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Санаторно-курортне лікування ветеранів війни

Одним із пріоритетів державної політики щодо соціального захисту ветеранів війни є комплексне, ефективне санаторно-курортного лікування та оздоровлення. Так, в межах наданих повноважень, департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради за рахунок коштів державного бюджету здійснюється забезпечення безоплатними путівками ветеранів війни, осіб, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» до санаторно-курортних закладів, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики України, а саме:

– «Перемога» (м. Київ) для лікування захворювань серцево – судинної системи;

– «Батьківщина» (м. Трускавець) для лікування захворювань урологічного профілю та органів травлення;

– «Слава» (м. Миргород) для лікування захворювань органів травлення;

– «Салют» (м. Одеса) для лікування захворювань опорно – рухового апарату, нервової системи та органів дихання.

ЧЕРГОВІСТЬ НАДАННЯ ПУТІВОК:

Путівки видаються відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості.

  • Особи з інвалідністю внаслідок війни та особи з інвалідністю з числа колишніх малолітніх (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання в період Другої світової війни, забезпечуються путівками позачергово щороку.

Особи з інвалідністю внаслідок війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Другої світової війни, забезпечуються путівками першочергово з числа позачерговиків.

  • Учасники бойових дій та особи з числа колишніх неповнолітніх (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язнів концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання в період Другої світової війни забезпечуються путівками не частіше ніж один раз на рік.

Учасники бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, забезпечуються путівками позачергово щороку.

  • Учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та особи з числа колишніх в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання в період Другої світової війни, дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю, які не одружилися вдруге, забезпечуються путівками не частіше ніж один раз на два роки.

ТЕРМІНИ санаторно-курортного лікування: 18-21 день.

ВЗЯТТЯ НА ОБЛІК: вищезазначеним особам необхідно звернутися до департаменту із заявою про забезпечення санаторно-курортним лікуванням та наступним переліком документів:

– медичною довідкою закладу охорони здоров’я за формою № 070/о;

– копією посвідчення, яке підтверджує статус особи;

– копією паспорту;

– довідкою з місця роботи про те, що особа не отримувала путівку (для працюючих осіб).

ПОДАЧА ДОКУМЕНТІВ:

В умовах подовження карантинних заходів заяву та документи для розгляду можна подати наступним чином:

  • надіслати поштовим відправленням на адресу: 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35;
  • залишити в скриньці для прийому документів, яка знаходиться при вході до адміністративної будівлі департаменту за на адресою: м. Суми, вул. Харківська, буд. 35.

ТЕЛЕФОНИ ДЛЯ ДОВІДОК:

багатоканальний номер 788-888;

додаткові телефони 050-407-83-84 та 787-141.