м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Санаторно-курортне лікування ветеранів війни та виплата грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування

Департамент за рахунок коштів державного бюджету забезпечує безоплатними путівками на санаторно-курортне лікування ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» (крім осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»). Оздоровлення здійснюється у закладах, що належать до сфери управління Мінсоцполітики України протягом 18-21 дня:

  • за профілями захворювань гастроентерологія, урологія, обмін речовин –  «Батьківщина» (м. Трускавець)
  • за захворюваннями шлунково-кишкового тракту – «Слава» (м. Миргород)
  • за профілями захворювань опорно-рухового апарату, нервової системи, органів дихання – «Салют» (м. Одеса)

Особи з інвалідністю внаслідок війни та особи з інвалідністю з числа колишніх малолітніх (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання в період Другої світової війни, забезпечуються путівками позачергово щороку.

Учасники бойових дій та особи з числа колишніх неповнолітніх (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язнів концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання в період Другої світової війни забезпечуються путівками не частіше ніж один раз на рік.

Учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та особи з числа колишніх в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання в період Другої світової війни, дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю, які не одружилися вдруге, забезпечуються путівками не частіше ніж один раз на два роки.

Путівки видаються відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості.

Для взяття на облік необхідно звернутися до департаменту із заявою та документами:

– медичною довідкою закладу охорони здоров’я за формою № 070/о

– посвідченням, яке підтверджує статус особи

– паспортом громадянина України

– довідкою з місця роботи про те, що особа не отримувала путівку (для працюючих осіб).  

ВАЖЛИВО! Для одержання путівки особи, повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік як ВПО.

Особи з інвалідністю внаслідок війни, які протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань мають право на отримання грошової компенсації за місцем обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації.

Грошова компенсація виплачується у таких розмірах:

  • особам з інвалідністю внаслідок війни І і ІІ групи – 100 відсотків середньої вартості путівки
  • особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи – 75 відсотків середньої вартості путівки

Підставою для виплати грошової компенсації є такі документи:

  • заява про виплату грошової компенсації;
  • посвідчення особи, що підтверджує її належність доданої категорії осіб;
  • паспорт громадянина України.

Телефон для довідок: 787-141, Viber для листування: 050-407-83-84.