м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю

Громадяни з інвалідністю є серед усіх верств населення будь-якого суспільства. Для України проблема соціального захисту осіб з інвалідністю є особливо значущою в зв’язку зі стійкою, на жаль, тенденцією до збільшення.

Станом на початок року на обліку в департаменті перебувало понад 19 тисяч осіб з інвалідністю, з них 1 189 – це діти з інвалідністю. За даними, на 1 січня 2020 року обліковувалося 18 401 особа, в тому числі 1 164 дитини.

Одним із пріоритетів роботи департаменту є організація санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також виплати відповідної грошової компенсацій вартості санаторно-курортного лікування.

Так, 1 702 особи з інвалідністю перебувають на обліку щодо забезпечення санаторно-курортною путівкою. Із державного бюджету для оздоровлення осіб з інвалідністю виділено 837,6 тис. гривень, яких вистачило для санаторно-курортного лікування 98 осіб та для 6 супроводжуючих осіб 1 групи. Також окремо на загальну суму 70,4 тис. гривень державних коштів оздоровлено трьох осіб, що мали захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку). При цьому всього потребували лікування 39 осіб із захворюванням нервової системи.

Робота департаменту була направлена на проведення успішної оздоровчої кампанії. Із 553 громадянами опрацьовано питання щодо вибору санаторно-курортного закладу та терміну оздоровлення, а це більше ніж у 2 рази порівняно з 2019 роком. Направлені 224 запити до 46 санаторно-курортних закладів щодо отримання гарантійних листів та необхідних документів.

455 осіб відмовилися від проходження оздоровлення (82%) з причин припинення на деякий час роботи санаторних закладів, неможливістю доїхати в зручний спосіб (залізничним або автотранспортом) до закладу та з особистих причин, пов’язаних із дотриманням заходів безпеки по зараженню та поширенню коронавірусної інфекції.

Компенсацію замість санаторно-курортної путівки отримали 34 особи з інвалідністю, розмір якої залежав від групи інвалідності: від 287 до 430 гривень. Загальна сума виплачених коштів склала 12,8 тис. гривень.