м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Рубрика «Запитували – відповідаємо»

Питання: Як буде проводитися виплата пільг на житлово-комунальні послуги з 1 січня 2023 року?

Відповідь: постановою КМУ від 16 вересня 2022 року № 1041 визначені зміни щодо порядку надання пільг на оплату  житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.

Так, уже з жовтня поточного року пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу виплачує Пенсійний фонд України.

До 01 січня 2023 року пільги надаються у грошовій безготівковій або готівковій формі, далі – виключно у грошовій готівковій формі.

 

Питання: Отримую пільги в грошовій безготівковій формі, на який рахунок будуть перераховувати кошти на виплату пільг з 1 січня 2023 року?

Відповідь: із 1 січня 2023 року виплата пільг проводиться Пенсійним фондом України шляхом перерахування коштів на:

– пенсійні рахунки осіб, які одержують пенсію, в уповноважених банках або через відділення організації, що здійснює виплату та доставку пенсії та грошової допомоги;

– поточні рахунки осіб, які не одержують пенсію, відкриті в АТ «Ощадбанк» за зверненням органів Пенсійного фонду України без отримання від одержувачів заяв про виплату пільги з відкриттям рахунка в банку, про що органи Пенсійного фонду України інформують пільговиків (у паперовій формі або через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України). При цьому виплата пільг здійснюється після укладення пільговиками договору банківського рахунка з АТ «Ощадбанк».

Для зміни способу виплати пільги з грошової безготівкової форми на готівкову з 1 грудня 2022 року, за бажанням, можна подати заяву на виплату пільг в грошовій готівковій формі особисто до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (вул. Харківська, 35, каб. 225; електронна пошта – dszn@smr.gov.ua, person.dszn@smr.gov.ua). Заяви будуть прийматися до  30 листопада включно.

Бланк заяви та зразок її заповнення на сайті департаменту за посиланням https://dszn.smr.gov.ua/zrazki-zayavi.

Інформацію з питань надання пільг можливо отримати за телефонами: 788-888 (багатоканальний), 787-135, 050-407-81-17.

Додатково повідомляємо, що починаючи з 1 грудня 2022 року з питань нарахування та виплати пільг необхідно звертатися до органів Пенсійного фонду України.