м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Роз’яснюємо студентам: як оформити субсидію у разі проживання у гуртожитку

Хочемо акцентувати увагу, що кожен студент, який навчається на денній формі навчання та зареєстрований у гуртожитку, має право на отримання субсидії – адресної безповоротної допомоги зі сплати житлово-комунальних послуг. При цьому, реєстрація за місцем проживання визначається на перше число місяця, та, у разі первинного звернення, буде призначена з місяця звернення по квітень 2022 року.

На визначення права на субсидію впливає:

  • наявність у власності транспортного засобу, з дати випуску якого минуло менше п’яти років або більше ніж одного транспортного засобу, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);
  • купівля або набуття права власності в інший законний спосіб – земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів та інших товарів довгострокового вжитку, оплата послуг протягом 12 місяців перед зверненням на суму, яка перевищує 50 тис. грн.;
  • наявність у власності більше одного житлового приміщення (квартири, будинку), крім житлових приміщень, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності, а також ті, які знаходяться у сільській місцевості;
  • наявність депозитного банківського рахунку на суму, яка перевищує 100 тис. грн.;
  • здійснення операції з купівлі безготівкової чи готівкової іноземної валюти, банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. грн..

Для осіб, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, для обчислення субсидії до середньомісячного сукупного доходу враховуються фактичні розміри доходів – як правило, це стипендія та інші соціальні виплати.

Якщо ж студенти, які навчаються на денній формі не мали доходів (навчались за контрактом або втратили право на отримання стипендії за результатами семестрового контролю), враховується щомісячно 0,5 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи (на 30.06.2021 – це 3000,00 грн.).

Документи на призначення субсидії (заяву та декларацію) можна направити поштовим відправленням на адресу департаменту (40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35) або залишити в скриньці, розташованій при вході до адмінбудівлі департаменту (бланки документів та зразки їх заповнення на сайті департаменту: https://dszn.smr.gov.ua/blanki-zayav-ta-deklaratsij).

Також можна використати альтернативні шляхи для подання документів, а це -подати їх через електронний сервіс на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики (www.msp.gov.ua) у розділі «Е-сервіси». Важливо: у такому разі на заяву та документи накладається кваліфікований електронний підпис заявника.

У разі виникнення питань, роз’яснення надаються за телефонами: 788-888, 787-120, 787-122, 787-123, 050-407-81-99.