м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Роз’яснюємо щодо виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року № 185 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби» департамент забезпечує виплату матеріальної допомоги мешканцям Сумської ОТГ, які звільнилися з військової строкової служби, в розмірах:

  • середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня 2020 року, встановленої на день призову (для громадян, які працювали на підприємствах, в установах і організаціях);
  • прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленого на день призову (для громадян, які до призову не працювали та були призвані на військову службу у 2018 році – в розмірі 1762 грн., у 2019 році – 1921 грн.).

Виплата матеріальної допомоги строковикам проводиться на підставі подання військового комісаріату про виплату матеріальної допомоги за встановленою формою та документів – заяви про перерахування матеріальної допомоги на рахунок у банку; довідки з місця роботи про отримувану середню заробітну плату та копії завереної за останнім місцем роботи трудової книжки (для осіб, які на момент призову працювали). Документи подаються військкоматом протягом 10 днів із дати взяття особи на військовий облік.

Вже з початку поточного року на підставі отриманих документів департаментом виплачено матеріальну допомогу 34 особам на загальну суму 130 тис. грн.