м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Роз՚яснювальна робота із соціальними працівниками територіального центру

17 лютого головний спеціаліст відділу прийому громадян управління надання державної соціальної допомоги департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради Ольга Радченко на зустрічі із соціальними працівниками комунальної установи «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» розповіла про зміни у призначенні та нарахуванні житлової субсидії під час карантину та в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Зокрема, соціальним працівникам розповіли про те, що в січні 2021 року в зв’язку з підвищенням тарифів на послуги був проведений перерахунок субсидій та нарахування житлових субсидій за поточний місяць із урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів (на період карантину) на користування такими комунальними послугами, як централізоване водопостачання та водовідведення, постачання гарячої води, газу та електроенергії для побутових потреб.

Ольга Радченко звернула увагу слухачів і на те, що в лютому поточного року департамент проведеде масовий перерахунок житлових субсидій за січень 2021 року на послугу газопостачання в зв’язку зі зменшенням ціни газу до граничної 6,99 грн./куб. м відповідно до постанови Уряду від 18 січня 2021 року.

Ті сім’ї, які вже сплатили за комунальні послуги за січень, матимуть переплату, що буде зазначено в квитанціях за лютий 2021 року. При цьому розмір субсидії з січня значно зменшиться.

Крім того, в ході навчання були надані роз’яснення щодо спрощення порядку надання житлової субсидії, а саме:

– розрахунок житлових субсидій на період карантину;

– перерахунки субсидій у зв’язку з підвищенням тарифів;

– визначення права на призначення субсидії;

– виплата житлових субсидій.

Проведене навчання допоможе соціальним працівникам краще орієнтуватися в змінах у законодавстві, які відбулися в призначенні та нарахуванні житлової субсидії під час карантину та в умовах підвищення цін і тарифів на ЖКП, а також надавати більш компетентну допомогу та консультації громадянам, яких вони обслуговують.