м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Робота з призначення компенсаційної послуги «муніципальна няня» продовжується

Повідомляємо, що департамент соціального захисту населення Сумської міської ради продовжує здійснювати прийом громадян, які виявили бажання оформити компенсацію на відшкодування вартості послуги «муніципальна няня».

«Муніципальна няня» – це урядовий проект з підтримки молодих батьків, у рамках якого держава компенсує частину витрат на послуги няні для дітей до 3 років. Станом на сьогодні, сума відшкодування на місяць становить 1779 грн., що дорівнює розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. До того ж, компенсація послуги «муніципальної няні» не відміняє інші соціальні виплати на дитину і виплачується окремо за бажанням батьків. На дану компенсацію можуть розраховувати як батьки, які працюють, так і ті, хто перебуває у декретній відпустці.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України, батьки самостійно шукають і обирають фахівця. Єдина обов’язкова умова для компенсації від держави – це офіційне працевлаштування доглядальниці.

Слід нагадати, що муніципальною нянею може бути будь-яка фізична особа-підприємець/юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, батьків дитини.

Для оформлення компенсації отримувачам послуги «муніципальна няня» потрібно звернутись до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради особисто, або шляхом подання документів електронною поштою. При цьому, до переліку документів, які необхідно надати, входять паспорт, ідентифікаційний код одного з батьків, свідоцтво про народження дитини та копія офіційно укладеного з нянею договору. Крім того, потрібно написати заяву на отримання компенсації і надати документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку тощо).

Строк подачі документів – місяць із моменту укладення угоди з нянею. Також, щомісяця до 5 числа потрібно надавати документи про оплату праці няні. Рішення про нарахування компенсації ухвалюються протягом 10 днів від дати подання документів, а в разі їх неподання в установлений термін – виплата припиняється.

На даний період, на обліку у департаменті перебуваає 156 осіб, яким призначено компенсацію, а у поточному році вже звернулось 25 осіб. Консультації можна отримати за багатоканальним телефоном 788-888.