м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Робота міської комісії в справах альтернативної (невійськової) служби в період карантинних обмежень триває

 

Мешканці Сумської міської територіальної громади, що підлягають призову на строкову військову службу та належать до діючих відповідно до законодавства релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю, мають можливість звернутись до міської комісії в справах альтернативної (невійськової) служби щодо заміни строкової військової служби на альтернативну невійськову.

З початку року проведено 13 засідань цієї комісії, на яких розглядались питання, пов’язані з направленням на альтернативну службу та визначенням конкретного місця її проходження, продовженням строку та припинення служби в зв’язку із закінченням терміну, достроковим припиненням у зв’язку з виникненням права на відстрочку внаслідок зміни сімейних обставин.

За час запровадження карантинних обмежень на проходження альтернативної (невійськової) служби в комунальних та державних закладах, діяльність яких спрямовано на підтримку сталої життєдіяльності Сумської міської територіальної громади, направлено 6 осіб.

На сьогодні таку службу проходять 11 осіб, із них: 4 – виконують функції по забезпеченню діяльності сфери охорони здоров’я в КНП «Центральна міська клінічна лікарня» та КНП «Сумська центральна районна клінічна лікарня» на посадах електромонтера, слюсаря-сантехніка, оператора комп’ютерного набору та підсобного робітника. Решта – в закладах освіти, соціального захисту та житлово-комунального господарства (Сумська гімназія № 1, Сумська школа № 3, Сумський обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб із інвалідністю, КП «Сумитеплоенергоцентраль», «Центр догляду за тваринами» та «Спецкомбінат»).

З огляду на те, що організація роботи міської комісії в справах альтернативної (невійськової) служби забезпечується департаментом соцзахисту населення, питання щодо направлення на альтернативну службу має бути розглянуте на засіданні комісії. Для цього необхідно надати поштовим відправленням або через скриньку, розташовану при вході до адмінбудівлі департаменту (м. Суми, вул. Харківська, буд. 35), письмову заяву (зразок заяви за посиланням https://dszn.smr.gov.ua/sotsialnotrudovi-vidnosini[i]) та документ, що підтверджує істинність релігійних переконань, копію паспорту, документу про освіту, довідку з місця роботи або навчання (в разі якщо особа працює або навчається). Роз’яснення з цих питань надаються за багатоканальним номером телефону 788-888 та додатковим – 787-147.

[i]