м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Регулювання трудових відносин в умовах воєнного стану

Через введення воєнного стану у країні відбулися певні зміни в трудових відносинах. Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» діятиме протягом воєнного стану. Цим законом визначаються особливості трудових відносин працівників підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором із фізичними особами.

Водночас, необхідно мінімізувати всі трудові спори та захистити право працівників на працю і відпочинок з урахуванням передбачених обмежень прав людини та громадянина на період воєнного стану. На сьогодні, як і раніше, застосовуються норми законодавства про працю та умови, визначені в колективних договорах.

Звертаємо увагу, що колективні договори, зміни та доповнення до них підлягають повідомній реєстрації  відповідно до Порядку повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів.

Для цього, суб’єкти господарювання, що зареєстровані на території Сумської міської територіальної громади, надають до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради один примірник колективного договору разом із додатками та супровідним листом у вигляді оригіналу паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками або у вигляді оригіналу електронного документа з пов’язаними з ними кваліфікованими електронними підписами, або у вигляді електронної копії оригіналу первинного документа (фотокопії), засвідченої електронною печаткою.

Повідомна реєстрація проводиться шляхом внесення відповідних записів до реєстру територіальних угод та колективних договорів, змін і доповнень до них Сумської міської територіальної громади, розміщеному на офіційному веб-сайті департаменту https://cutt.ly/lyz1LX4 з одночасним оприлюдненням тексту документу.

За час дії воєнного стану зареєстровано 8 колективних договорів, змін та доповнень до них, із початку року – 42, якими охоплено 942 працюючих. Надано методичну допомогу щодо змісту, порядку укладання та реєстрації колективних договорів представникам 95 підприємств та установ. 

Для отримання роз’яснень із зазначених питань необхідно звертатися за телефоном 787-147 або: на електронну адресу департаменту dszn@smr.gov.ua, через повідомлення Messenger в соціальній мережі Facebook (https://www.facebook.com/sumysoczahyst).