м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Реалізація прав громадян на альтернативну (невійськову) службу в м.Суми

18 січня 2020 року набрав чинності Указ Президента України «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році», яким визначено строки проведення чергових призовів громадян на строкову військову службу та встановлено призовний вік від 18 до 27 років.

З огляду на вищевикладене, особи, виконання військового обов’язку яких суперечить їхнім релігійним переконанням та які належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю, відповідно до статті 35 Конституції України, мають законодавчі підстави на заміну військового обов’язку альтернативною (невійськовою) службою. Зокрема це особи, що належать до таких організацій:

– Адвентисти-реформисти;

– Адвентисти сьомого дня;

– Євангельські християни;

– Євангельські християни-баптисти;

– Покутники;

– Свідки Єгови;

– Харизматичні християнські церкви (та церкви, прирівнені до них згідно із зареєстрованими статутами);

– Християни віри  євангельської (та церкви, прирівнені до них згідно із зареєстрованими статутами);

– Християни євангельської віри;

– Товариство Свідомості Крішни.

На сьогоднішній день проходять альтернативну (невійськову) службу  9 мешканців міста Суми, віровчення яких не допускає користування зброєю, на посадах «підсобний робітник», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» та «прибиральник території» в КНП «Сумська центральна районна клінічна лікарня» Сумської районної ради Сумської області, «робітник ритуальних послуг» в КП «Спеціалізований комбінат», «слюсар-електрик з ремонту електроустаткування» в КП Сумської міської ради «Електроавтотранс», «бухгалтер» в КУ Сумська гімназія № 1, «двірник» в КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 ім. Генерал-лейтенанта А. Морозова, «ловець бездоглядних тварин» в КП «Центр догляду за тваринами» Сумської міської ради, «фахівець з фізичної реабілітації» в КУ Сумської обласної ради – Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

Серед осіб, які проходять альтернативну службу, 5 належать до релігійної організації Свідки Єгови, 2 –  Євангельські християни, 2 –  Євангельські християни-баптисти.

Для направлення на альтернативну службу необхідно не пізніше ніж за два календарні місяці до початку періоду призову на строкову військову службу звернутися особисто з письмовою заявою та документами, що підтверджують істинність релігійних переконань, паспортом, копією документа про освіту, довідкою про склад сім’ї, довідкою з місця роботи або навчання, до міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби за адресою: 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35, каб. 212, тел. 787-147.