м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Проводиться заміна посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Повідомляємо, що департаментом соціального захисту населення продовжується робота щодо підготовки документів для проведення заміни посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» (пункт 7).

Звертаємо увагу, що в термін до 01 січня 2021 року необхідно провести заміну посвідчень:

  • особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1);
  • учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт;
  • особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.

Нагадуємо, що посвідчення видаються на підставі документів, зазначених у  Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян (пункт 11).

До того ж, для заміни посвідчення громадянам необхідно подати до департаменту заяву та 2 фотокартки сучасного віку розміром 3х4 см.

Після отримання заяви та необхідних документів особова справа заявника передається на розгляд Комісії Сумської обласної державної адміністрації з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка приймає рішення про видачу або відмову у видачі посвідчення нового зразку.

Наголошуємо на тому, що посвідчення учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986-1990 роках категорії 2 та 3, посвідчення потерпілих (евакуйованих та переселених із забрудненої зони) від Чорнобильської катастрофи категорії 2 та 3, посвідчення дружин померлих громадян, а також посвідчення дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, є дійсними та не потребують заміни.

Довідково:

З початку поточного року видано 491 посвідчення нового зразка, а саме посвідчення:

  • учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 1 – в кількості 349;
  • потерпілих від Чорнобильської катастрофи категорії 1 – 137;
  • учасника ліквідації ядерних аварій категорії 1 – 3;
  • посвідчення учасника ліквідації ядерних аварій категорії 2 – 2.

В умовах подовження карантинних заходів заяву та документи для розгляду можна:

– надіслати поштовим відправленням на адресу: 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35;

– залишити в скриньці для прийому документів, яка знаходиться при вході до адміністративної будівлі департаменту за адресою: м. Суми, вул. Харківська, буд. 35;

– направити на електронну пошту: dszn@smr.gov.ua.

Телефони для довідок: багатоканальний номер 788-888, додаткові телефони: 050-407-83-84, 787-144.