м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Проводиться прийом громадян, які прибувають до громади з місць ведення активних бойових дій

Починаючи з 24 лютого департаментом взято на облік 1908 внутрішньо переміщених осіб. Всього ж на обліку перебуває 8282 особи.

Департаментом організована видача потребуючим громадянам із числа ВПО, які вперше звертаються за оформленням довідки, продуктових наборів, сформованих Головним Гуманітарним штабом, а також допомоги у вигляді одягу, взуття, що надають небайдужі мешканці нашої громади.

Проводиться робота по оформленню документів для виплати компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. Власники житла, які безкоштовно прихистили у себе вдома внутрішньо переміщених осіб із постраждалих від війни регіонів, можуть отримати грошову компенсацію від держави на покриття витрат та оплату житлово-комунальних послуг. Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (людино-день), із дня їх розміщення: за кожен людино-день – 14,77 гривень. На разі, департаментом оформлено документи на призначення компенсації 13 власникам житла, у яких проживає 33 внутрішньо переміщених особи, на 5,1 тис. гривень.