м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Проведено засідання міської комісії

Сьогодні заступником міського голови Вірою МОТРЕЧКО проведено засідання комісії щодо розгляду заяв деяких категорій осіб про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

На порядку денному розглядалося питання перерахунку розміру компенсації за належні для отримання жилі приміщення у зв’язку із збільшенням вартості спорудження одного квадратного метра житла із 19 006 гривень до 19 583 гривень.

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства України,  грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення призначається та виплачується деяким категоріям осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членам їх сімей (постанова КМУ від 28.03.2018 № 214), особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членам їх сімей (постанова КМУ від 19.10.2016 № 719) та внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (постанова КМУ від 18.04.2018 № 280).

Комісією одноголосно прийнято рішення про перерахунок розміру компенсації на загальну суму 1,9 млн. гривень.

Також 4 внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та на даний час проживають в місті Суми, погоджено виплату призначеної раніше грошової компенсації та надано дозвіл на відкриття нового спеціального рахунку в АТ «Ощадбанк». Сума грошової компенсації з урахуванням перерахунку цим особам склала 7,6 млн. гривень.

Комісією скасовано рішення про призначення та виплату грошової компенсації особі з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників бойових дій на території інших держав в зв’язку зі зняттям з квартирного обліку.

Таким чином, залишається не профінансованою грошова компенсація 30 особам на загальну суму 60 млн. гривень:

  • 11 особам із числа членів сімей загиблих (померлих) захисників України та осіб з інвалідністю внаслідок війни 1-2 групи (22,9 млн. гривень);
  • 6 особам з інвалідністю внаслідок війни 1-2 групи з числа учасників бойових дій на території інших державна (11,8 млн. гривень);
  • 13 учасникам бойових дій із числа внутрішньо переміщених осіб (25,3 млн. гривень).