м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Проведено засідання комісії з питання виплати грошової компенсації за жилі приміщення окремим категоріям громадян

23 вересня під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віри Мотречко відбулося онлайн засідання Комісії щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (попали безвісті), померли та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

За результатами роботи комісії прийняті рішення:

– про призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення та визначено її розміру: 4 особам на загальну суму 4,9 млн. гривень.  Із них, 2 – члени сімей загиблих (померлих) захисників України, сума коштів до виплати складає 2,1 млн. гривень; одна особа з інвалідністю внаслідок війни 2 групи, сума коштів до виплати складає 1,5 млн. гривень; одна внутрішньо переміщена особа, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та визнана учасником бойових дій, сума коштів до виплати складає 1,3 млн. гривень.

– затверджено проведення перерахунку грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення у зв’язку зі збільшенням опосередкованої вартості спорудження житла згідно з наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 10.09.2021 № 230, та визначено розмір грошової компенсації відповідно до встановлених нормативів 8 внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та визнані учасниками бойових дій, на суму 9,7 млн. гривень.

 Довідково: в департаменті є потреба в коштах для виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення 9 членам сімей загиблих(померлих) захисників України та особам з інвалідністю внаслідок війни 1-2 групи на 12,4 млн. гривень, 5 особам з інвалідністю внаслідок війни 1-2 групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, на 7,2 млн. гривень та 9 ВПО, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України  та визнані учасниками бойових дій на 11 млн. гривень.

Право на грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення мають:

1) відповідно до постанови КМУ від 19.10.2016 № 719 (зі змінами):

  • члени сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;
  • особи з інвалідністю I-II групи, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

2) відповідно до постанови КМУ від 28.03.2018 № 214 (зі змінами):

  • члени сімей учасників бойових дій на території інших держав, які загинули (пропали безвісти), померли;
  • особи з інвалідністю I-II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав.

3) відповідно до постанови КМУ від 18.04.2018 № 280 (зі змінами):

  • внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та визнані учасниками бойових дій чи особами з інвалідністю внаслідок війни III групи.

4) відповідно до постанови КМУ від 20.02.2019 № 206 (зі змінами):

  • особи з інвалідністю I-II групи, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі в Революції Гідності;
  • члени сімей осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі в Революції Гідності;
  • сім’ї осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності.