м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Проведені засідання міських дорадчих органів

У середу, під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віри Мотречко, відбулися засідання трьох міських комісій, роботу яких організовує департамент соціального захисту населення.

Комісією щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (попали безвісті), померли та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення, затверджені розміри компенсацій після проведеного перерахунку відповідно до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 10.09.2021 № 230 одинадцяти громадянам, серед яких 2 членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО, 4 особи з інвалідністю 2 групи внаслідок війни з числа учасників АТО, 5 осіб з інвалідністю з числа учасників бойових дій на території інших держав.

Всього в департаменті є потреба в виплаті грошової компенсації за належні жилі приміщення 22 особам на загальну суму 31,1 млн. гривень. За час роботи комісії  54 особам призначено грошову компенсацію на загальну суму 64,7 млн. гривень, 30 особам перераховано кошти грошової компенсації на 30,8 млн. гривень, 30 осіб придбали житло, із яких 4 особи – впродовж 2021 року.

 

На обговорення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам винесено  25 звернень. Виконуючи вимоги Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» та постанови Уряду від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», на період дії карантину проведення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюється без складання актів обстеження за місцем їх фактичного проживання/перебування. Право на надання різних видів соціальної підтримки визначається колегіально. В результаті, комісією прийняті рішення про призначення щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, 20 переселенцям та про призначення інших державних допомог 5 особам (страхові виплати, допомога по безробіттю, допомога при народженні дитини та одноразова натуральна допомога «Пакунок малюка», допомога малозабезпеченим сім’ям, допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю).

Комісією по прийняттю рішень по розгляду питань, пов’язаних з отриманням житлових субсидій та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, з початку року проведено 26 засідань, розглянуто 1 327 справ. На позачерговому засіданні ухвалено рішення про відмову в призначенні житлової субсидії заявнику при наявності простроченої понад три місяці заборгованості, відсутності доходів та на фактично проживаючих осіб з жовтня 2020 року (згідно з ухвалою суду за позовом громадянина).