м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Продовжуються виплати соціальної стипендії студентам закладів вищої освіти

Воєнний стан у державі не виплинув на виплату соціальної стипендії студентам. Право на соціальні стипендії за рахунок коштів державного бюджету мають студенти, які навчаються за державним замовленням у закладах фахової передвищої освіти державної форми власності за денною або дуальною формою здобуття освіти, у закладах вищої освіти державної форми власності за денною формою здобуття освіти та їх структурних чи відокремлених структурних підрозділах, що не мають статусу юридичної освіти, та не перебувають в академічній відпустці.

Соціальні стипендії дітям виплачуються до закінчення навчання в закладі освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Із січня поточного року розміри соціальної стипендії наступні:

  • дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування (до 18 років) – 3 927 гривень (150 % прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років);
  • студентам, які є особами з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, особами, які в період навчання залишилися без батьків  (від 18 до 23 років) – 3 721,50 гривень (150 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб);
  • студентам закладів фахової передвищої освіти (коледжі) – 890 гривень;
  • студентам закладів вищої освіти (університети) – 1 180 гривень.

Для отримання соціальної стипендії студенти звертаються до закладу освіти за місцем їх навчання із заявою та відповідним пакетом документів (копіями паспорта, свідоцтва про народження, довідки ідентифікаційного податкового номеру, студентського квитка, документа, що підтверджує підставу для отримання соціальної стипендії). У свою чергу, заклади освіти щомісяця подають департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради списки студентів, яким призначено соціальну стипендію.

Після внесення департаментом відомостей про студентів до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, здійснюється перерахування коштів закладам освіти для виплати соціальної стипендії студентам. Так, з початку 2022 року департаментом перераховано закладам освіти 4 052,7 тис. гривень для виплати соціальної стипендії 649 студентам.