м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Продовжується робота по забезпеченню реалізації прав жінок на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня

Міська комісія з питань присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» 02 грудня 2021 року провела своє чергове засідання.

Члени комісії під головуванням заступника міського голови Віри Мотречко розглянули заяву мешканки Сумської міської територіальної громади, яка народила та виховала до восьмирічного віку десятеро дітей, зробила вагомий особистий внесок у виховання їх у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття ними освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

За результатами розгляду заяви з відповідними документами було прийнято рішення про порушення клопотання про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» заявниці та підготовлено нагородний лист.

Відповідно до Закону України «Про державні нагороди» почесне звання України є державною нагородою і є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною.

Жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», виплачується одноразова винагорода у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання (з 2021 року – 22700,0 гривень).

Всього було присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» у відповідності до Положення про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року № 476/2001 (зі змінами), 172 мешканкам Сумської міської територіальної громади, з них 130 проживає на сьогоднішній день на території громади.

Для отримання роз’яснень щодо подачі заяви для порушення клопотання про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» та визначеного законодавством пакету документів, необхідно звертатися до департаменту за багатоканальним номером телефону 788-888 та додатково – 787-148.