м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

«Продовжується робота по забезпеченню реалізації прав жінок на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»

Відповідно до Закону України «Про державні нагороди» почесне звання України є державною нагородою і є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною.

З метою організації роботи щодо визначення кандидатур серед жінок, які мешкають в Сумській міській територіальній громаді, для представлення на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» діє комісія з питань присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

На черговому засіданні комісії з питань присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віри Мотречко, яке відбулося 15.12.2022, було розглянуто заяву та прийнято рішення про порушення клопотання про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» мешканці Сумської міської територіальної громади та підготовлено нагородний лист.

Всього було присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» 174 мешканкам Сумської міської територіальної громади.

Жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», виплачується одноразова винагорода у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання (в 2022 році – 24810,0 гривень).

За більш детальною інформацією можна звернутись за телефоном 787-148.