м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Підсумки роботи департаменту щодо соціального забезпечення в місті Суми за минулий тиждень

На минулому тижні до департаменту з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії звернулося понад 4 тисячі осіб, в тому числі з питань оформлення житлової субсидії – 815 осіб.

Враховуючи внесені з 01 жовтня зміни до порядку надання житлової субсидії, протягом минулого тижня 320 представників домогосподарств виявили бажання та надали до департаменту заяви про перерахування готівкою субсидії на рахунки в інших банках, замість Ощадбанку, всього з 1 жовтня – 467 осіб.

Фахівцями департаменту проведено реєстрацію справ для розрахунку житлової субсидії в автоматичному режимі на опалювальний період 2019-2020 років по 28 308 домогосподарствам.

З 1 жовтня розпочалася монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Згідно з Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі», спеціалістами прийнято 257 заяв пільговиків, які виявили бажання на виплату пільг в грошовій готівковій формі.

17 жовтня департаментом проведено чергову зустріч з активом міських громадських організацій, які опікуються питаннями соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Під час зустрічі були обговорені питання організації санаторно-курортного лікування та виплати компенсації вартості санаторно-курортних путівок громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надання соціальних гарантій відповідно до міської програми «Місто Суми – територія добра та милосердя» та питання заміни посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1.

Також, цього ж дня під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Альони Дмітрєвскої в стінах департаменту проведені чергові засідання міських комісій.

Так, на засіданні комісії по розгляду заяв щодо надання цільової матеріальної допомоги для вирішення питань, пов’язаних з проведенням капітального ремонту власних житлових будинків (квартир) особами, які згідно із законодавством мають право на таку пільгу було погоджено дефектні акти та кошторисні розрахунки загальної вартості безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир 3 осіб, що мають право на надання цільової матеріальної допомоги для вирішення питань, пов’язаних з проведенням капітального ремонту власних житлових будинків (квартир) особами, які згідно із законодавством мають право на таку пільгу.

Довідково: на 2019 рік міською програмою «Місто Суми – територія добра та милосердя» на 2019 – 2021 роки», затвердженою рішенням Сумської міської ради від 28 листопада 2018 року № 4148 – МР (зі змінами), для проведення капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, передбачено 232,6 тис. грн., яких вистачає на 3 осіб.

На засіданні комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, розглянуто справи по 18 громадянам, яким вирішено призначити щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг та інших видів державної соціальних виплат. Скасовано 1 довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Комісією з питань, пов’язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, прийнято рішення щодо надання дозволу на призначення житлової субсидії 6 домогосподарствам, залишено без розгляду подання по 2 заявам в призначенні житлової субсидії та відмовлено в наданні житлової субсидії по 3 заявам.

Крім того, по 4 справам прийнято рішення про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформацію про фактичне місце проживання пільговика.

Спеціалістами департаменту постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з мешканцями міста з питань призначення житлової субсидії та з приводу змін у законодавстві. Так, на минулому тижні проведено зустрічі з Радою ветеранів АТ «Сумський завод «Насосенергомаш», з населенням міста в бібліотеці-філії № 14 Сумської міської централізованої бібліотечної системи, з членами громадської організації Сумське УТОГ.

Під час зустрічей надано роз’яснення 65 мешканцям міста щодо призначення житлової субсидії відповідно до змін у законодавстві. На всі питання, які виникали під час зустрічей, співробітниками департаменту були надані ґрунтовні відповіді та роз’яснення.