м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Продовжуємо інформувати про зміни в умовах надання деяких видів державної допомоги

18 квітня 2023 року постановою Кабінету Міністрів України № 340 внесені зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, якими реалізується право на отримання допомоги при народженні дитини батьками, які тимчасово перебувають за межами України.

У разі, коли батьки мають місце реєстрації проживання на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України (крім держави, визнаної згідно із законом державою-окупантом та/або державою-агресором щодо України), допомога оформляється дистанційно. Це відбувається шляхом надсилання заяви та документів до органу соціального захисту населення.

Разом із заявою надсилаються:

  • видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини;
  • банківські реквізити у форматі IBAN;
  • копії документу, що підтверджує особу та довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Відповідно до пункту 13 вказаного вище Порядку допомога при народженні дитини надається у розмірі 41280 гривень, із яких 10320 гривень виплачується  одноразово, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (по 860 гривень).

Інформацію про порядок призначення допомоги можна отримати звернувшись до департаменту за телефонами 050-407-81-99, 050-407-80-02, 788-888 (багатоканальний).