м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю

Із 2020 року діти з інвалідністю всіх нозологій набули права на забезпечення реабілітаційними заходами у реабілітаційних установах, закладах охорони здоров’я відповідно до індивідуальної програми.

Для отримання реабілітаційних послуг, за зверненням батьків чи законних представників дитини, департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради здійснювалося направлення дітей з інвалідністю до реабілітаційних установ для отримання реабілітаційних послуг. Це була одна із додаткових функцій департаменту, адже якщо в  2019 році реабілітаційні заходи стосувалися тільки дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу, то з 2020 року – всіх дітей з інвалідністю.

Для виконання роботи в даному напрямку департаментом опрацьовано питання щодо укладання 186 трьохсторонніх договорів (між департаментом, медичним закладом та представником дитини). Всього минулоріч пройшли реабілітацію 154 дитини, для чого спрямовано коштів державного бюджету на 2,6 млн. гривень.

У Сумському обласному центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю забезпечено заходами реабілітації 270 дітей з інвалідністю, що проживають у міській територіальній громаді, та 15 дітей із групи ризику. Всього ж до цього закладу оформлено і направлено 191 пакет документів на дітей із питань отримання реабілітаційних послуг, із них по 8 дітях із групи ризику.

У поточному році спрощено процедуру укладення договору про забезпечення дитини реабілітаційними послугами. Відтепер договір укладається між департаментом та реабілітаційною установою на підставі заяви та пакету документів, наданих батьками або законними представниками дитини з інвалідністю.