м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про встановлення статусу «Ветеран праці»

Ветеранами праці визнаються громадяни, які мають стаж роботи 40 років (чоловіки) і 35 років (жінки) та вийшли на пенсію – відповідно до статті 6 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні».

Крім того ветеранами праці визнаються:

а) громадяни, яким призначені пенсії на пільгових умовах:

– за списком №1 – за наявності стажу роботи у жінок – 25 років і у чоловіків – 30 років;

– за списком №2 – за наявності стажу роботи у жінок – 30 років і у чоловіків – 35 років;

– особи, хворі на гіпофізарний нанізм (ліліпути), і диспропорційні карлики – за наявності стажу роботи у жінок – 25 років і у чоловіків – 30 років;

б) пенсіонери, нагороджені медаллю «Ветеран праці» за законодавством колишнього Союзу РСР;

в) особи з інвалідністю I і II груп, які одержують пенсії по інвалідності, якщо вони мають стаж роботи не менше 15 років.

Документом, що підтверджує статус ветерана праці, на підставі якого надаються відповідні пільги і компенсації, є посвідчення відповідного зразка.

Для оформлення посвідчення подаються наступні документи:

  • заява, до якої додаються копії паспорта;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • пенсійне посвідчення;
  • фотокартка розміром 3х4.

Слід зазначити, що ветерани праці мають право на першочергове безкоштовне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів), за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, що в 2021 році становить 3180 грн.

Для отримання посвідчення «Ветеран праці» та довідки на першочергове безкоштовне зубопротезування необхідно звернутись до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 35, або до управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» Сумської міської ради за адресою: м. Суми, вул. Горького, 21.

Повідомляємо, що на період дії карантинних заходів, проведення особистих прийомів громадян у департаменті обмежено, документи приймаються за допомогою пошти або через електронну пошту: person.dszn@smr.gov.uaТакож документи можна подати, скориставшись спеціальною скринькою, розташованою на 1-му поверсі адмінбудівлі департаменту.

Довідкову інформацію з даного питання можна отримати за багатоканальним номером 788-888 та додатковими: 787-135, 050-407-81-17.