м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про участь внутрішньо переміщених осіб у місцевих виборах 2020 року

На 25.10.2020 року постановою № 3809 Верховної Ради України від 15 липня 2020 призначено місцеві вибори, які будуть проводитись за новим Виборчим кодексом України.

Так, відповідно до кодексу внутрішньо переміщені особи та всі учасники АТО/ООС із їх числа до 09.09.2020 року мають право змінити виборчу адресу та після її зміни зможуть брати участь у місцевих виборах.

З питань зміни адреси внутрішньо переміщеним особам потрібно звернутись до відділу ведення державного реєстру виборців за місцем фактичного проживання.

Більш детальну інформацію про місцезнаходження потрібного відділу та його контакти можна знайти на сайті Державного реєстру виборців, де в розділі «Органи реєстру» слід зайти у вкладку «Відділи ведення реєстру» – саме там міститься інформація про всі відділи в кожній із областей України.

При зверненні до відділу слід пред’явити паспорт – документ, що посвідчує особу та підтверджує, що особа є громадянином України, або тимчасове посвідчення громадянина України.

Жодних документів, що підтверджують фактичне місце проживання виборця, додавати не потрібно.

Заява про зміну виборчої адреси подається в паперовій або електронній формі (розміщена на сайті ЦВК).

Тож закликаємо мешканців Сумської об’єднаної територіальної громади з числа внутрішньо переміщених осіб скористатись своїм правом та взяти участь у виборах 25 жовтня 2020 року.