м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про тиждень, що минув, у підсумках роботи департаменту на апаратній онлайн-нараді

На апаратній онлайн-нараді в понеділок, 12 жовтня, директор департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік розповіла про стан справ у соціальній сфері Сум.

Як вже повідомлялось раніше, в зв’язку зі стрімким збільшенням захворюваності серед працівників департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, в тому числі й на коронавірусну інфекцію, з 8 жовтня прийом громадян тимчасово припинений.

Уся необхідна довідкова інформація є в загальному доступі і біля входу до департаменту, і на офіційному сайті, і на сторінці установи у «Фейсбуці».

Департамент працює, але в дистанційному режимі: всі звернення, що надходять до департаменту, опрацьовуються вчасно, роз’яснення надаються в телефонному режимі. Для більшого охоплення населення введено додаткові номери телефонів для консультацій із нагальних питань.

На сьогодні найбільш актуальним питанням залишаються субсидії – їх призначення на опалювальний період. Звертаємо вашу увагу, що всім отримувачам житлових субсидій у жовтні буде проведено автоматичне перерахування субсидій на опалювальний період. Для цього в департаменті організовано роботу по підготовці справ та документів одержувачів житлової субсидії для розрахунку розміру даної допомоги на опалювальний період 2020-2021 років без звернення громадян: направили запити до організацій – надавачів житлово–комунальних послуг щодо отримання інформації про забезпеченість громадян житловою площею та надання комунальних послуг, а також вартість даних послуг по 29 513 домогосподарствах. Вже зробені запити до Державної податкової служби України та Пенсійного фонду України щодо отримання інформації про доходи за І півріччя 2020 року по 44 478 громадянах, з урахуванням яких в подальшому буде проведено автоматичний розрахунок розміру субсидії.

При цьому слід зазначити, що в повному обсязі забезпечено виплату всіх видів державної соціальної допомоги за жовтень поточного року 14 054 мешканцям громади на 24,5 млн. гривень.

Комунальному підприємству «Електроавтотранс» за рахунок коштів територіальної громади відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян в сумі 1 589,6 тис. гривень.

У повному обсязі забезпечено виконання міських соціальних програм. Так, 5 сім’ям загиблих захисників України надано матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань по 10 тис. гривень кожній.

15 добровольцям-захисникам України виплачено щомісячну адресну грошову допомогу на отримання транспортних послуг за жовтень 2020 року на 9,3 тис. гривень.

До Дня Захисника України всім особам із інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО, а їх в громаді 84, виплачено матеріальну допомогу в розмірі по 1 тисячі гривень кожному.

Також 5 багатодітним сім’ям, діти з яких у 2020 році вступили до закладів вищої освіти, перераховано допомогу в розмірі прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Соціальні робітники терцентру «Берегиня» на дому обслуговують 710 осіб з числа одинокопроживаючих мешканців громади, відвідування та надання соціальних послуг здійснюється згідно з затвердженими графіками та умовами договорів.