м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про стан соціального забезпечення в Сумській міській територіальній громаді

На апаратній нараді при міському голові, яка відбулася 1 березня, директор департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік доповіла, що департамент виконував всі свої функції з дотриманням карантинних вимог, при яких особистий прийом громадян проводиться тільки за попереднім записом, а документи приймалися максимально за допомогою пошти, через електронні сервіси або через скриньки.

Наразі, в Громадській приймальні за попереднім записом спеціалісти приймають на 12 спеціально обладнаних робочих місцях та ще на 5 робочих місцях в інших кабінетах. У секторі очікування Громадської приймальні та в фойє адмінбудівлі громадяни, з дотриманням епідеміологічних вимог, можуть заповнити бланки заяв, декларацій і залишити їх у скриньках. Таким чином зменшується контакт зі спеціалістами, що набагато убезпечує від зараження коронавірусом як працівників департаменту, так і відвідувачів.

За тиждень, що минув, на спеціально визначених робочих місцях прийнято 283 особи, через скриньки передано 630 пакетів документів з різних питань.

Також спеціалісти департаменту проводять прийом мешканців громади в Центрі надання адміністративних послуг та в приєднаних старостинських округах (прийнято 140 осіб).

Всього ж на минулому тижні департаментом надано 3 529 послуг із питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії, в тому числі за телефонами мешканці громади отримали 2 332 консультації з усіх питань соціального спрямування.

Інформуємо про основні моменти роботи департаменту за іншими напрямками:

– опрацьовано 568 заяв, поданих у лютому 2021 року, щодо надання допомог та субсидії (338 – субсидії та 230 – допомоги). Право на отримання відповідних державних допомог буде визначено після надходження інформації з податкової служби про доходи за ІV квартал 2020 року.

– 1 169 одержувачам проведено автоматичне нарахування (без звернення та подання документів заявниками) деяких державних допомог по 30.04.2021 (на час дії карантину) у тих розмірах, які були визначені раніше. Це стосується допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомоги особам, які не мають права на пенсію, допомоги особам, які проживають разом із особами з інвалідністю І та ІІ групи внаслідок психічного розладу, та адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

– 29 446 домогосподарствам нараховано субсидії за лютий на 45,9 млн. гривень, пільги – 11 154 особам на 12,7 млн. гривень. Отже, за лютий отримають субсидію готівкою 5 255 представників домогосподарств через відділення АТ «Укрпошта» (7,5 млн.  гривень), 22 323 домогосподарства – грошовим переказом через банківські установи (34,3 млн. гривень). Пільги ж готівкою отримають 4 145 пільговиків на суму 5,5 млн. гривень. У безготівковій формі субсидія буде перерахована 1 868 домогосподарствам (4 млн. гривень), пільги – 7 009 громадянам (7,2 млн. гривень).

– 1 207 одержувачам проведено виплату всіх видів державної соціальної допомоги за лютий по додаткових відомостях на 6 млн. гривень.

– 886 внутрішньо переміщеним особам перераховано щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату ЖКП, за лютий на 1,2 млн. гривень.

– трьом закладам вищої та трьом закладам фахової передвищої освіти перераховано кошти для виплати 696 студентам соціальної стипендії за лютий (1 524 тис. гривень).

– проводилася робота з підприємствами, що здійснюють виготовлення засобів реабілітації, по забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації. Згідно з чергою укладено 14 договорів на забезпечення 16 осіб з інвалідністю 28 засобами реабілітації. По актах виконаних робіт підприємствам-виробникам засобів реабілітації перераховано 169,5 тис. гривень. Здійснено виплату компенсації за самостійно придбані засоби для орієнтування та спілкування 2 особам на 6,5 тис. гривень.

– на виконання програм міської територіальної громади «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей» опрацьовані документи та проведені відшкодування витрат надавачам послуг та ОСББ за надані в січні пільги на оплату житлово-комунальних послуг окремим громадянам (369,5 тис. гривень), а також за надані пільги з оплати послуг зв’язку (79,1 тис. гривень). 37 сім’ям учасників бойових дій, які фактично проживають за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 165, проведено відшкодування вартості спожитих житлово-комунальних послуг за січень на загальну суму 57,1 тис. гривень.